۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۴
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83450827
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره برداری از ۳۵ طرح در رودبنه لاهیجان

لاهیجان –ایرنا- ۳۵طرح عمران شهری و اشتغالزای روستایی با اعتبار ۳۹میلیارد ریال در دومین روز از هفته دولت در بخش رودبنه شهرستان لاهیجان افتتاح شد.

این طرح ها روزیکشنبه در دومین روز از هفته دولت با حضور فرماندار، مسئولان و مردم بخش رودبنه شهرستان لاهیجان به بهره برداری رسیدند .

طرح های بخش رودبنه شامل اجرای آسفالت روستای میر دریاسر به طول ۷۳متر و از محل اعتباران استانی و قیر رایگان با یک میلیارد و ۷۰۰هزار ریال توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که روستای دریاسر را به روستای سراجار وصل می کند ، اجرای طرح هادی سحرخیز محله با اعتبار دو میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال و طرح هادی و جدول گذاری روستای بارکوسرا با اعتبار دوهزار میلیارد ریال از طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بودند.

از یک کارگاه کلاه دوزی با ظرفیت تولید ۶۰هزار عدد کلاه در سال و دریافت وام یک میلیارد ریالی از صندوق کار آفرینی امید و ۲۰۰میلیون ریال آورده متقاضی نیز به بهره برداری رسید که این طرح برای شش نفر اشتغال زایی داشته است .

اجرای طرح رفع ضعف برق در روستای شرفشاده بخش رودبنه با نصب یک دستگاه ترانسفور موتور یکصد کیلوولت آمپر به همراه فیدرهای خروجی و اصلاح شبکه و کابل خودنگهدار با ۸۶۵میلیون ریال از دیگر طرح های هفته دولت در این  بخش بود.

یک واحد مسکونی محرومین با مساحت ۴۵مترمربع و اعتبار ۳۵۰میلیون ریال کمک نقدی کمیته امداد امام خمینی شهرستان لاهیجان  که برای زنان سرپرست خانوار ساخته شده نیز از جمله طرح های مورد بهره برداری هفته دولت در بخش رودبنه  قرار داشت.

افتتاح و بهره برداری از چندطرح عمرانی شهرداری رودبنه نیز طی مراسمی  انجام شد. به گفته شهردار رودبنه پروژه های شهری به ارزش هشت میلیارد و ۱۳۰میلیون ریال در هفته دولت به بهره برداری رسیده که شامل طرح زیرسازی ، لوله گذاری و کف پوش خیابان شهدا به مساحت ۸۰۰متر مربع به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال ، طرح زیرسازی و آسفالت خیابان مطهری به مساحت یک هزارو ۶۰۰متر مربع به ارزش ۲۰۰ دو میلیارد ریال ، پروژه زیرسازی و آسفالت خیابان امام خمینی به مساحت ۷۱۹مترمربع و ارزش ۹۵۰میلیون ریال ، پروژه زیرسازی و آسفالت خیابان امام حسین به مساحت ۹۰۰متر مربع و ارزش یک میلیارد و۱۶۰میلیون ریال ، زیرسازی و آسفالت خیابان میرزاکوچک خان به مساحت ۵۰۰متر مربع و ارزش ۴۲۰میلیون ریال در دومین روز هفته دولت افتتاح شدند.

مجید آزادخواه افزود: فاز دوم طرح آبیاری قطره ای بلوار امام خمینی شهر رودبنه به مساحت هزار مترمربع و به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال ، پروژه احداث فضای سبز در خیابان امام خمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰مترمربع و به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال از دیگر طرح ها محسوب می شوند.

لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه در شرق گیلان واقع شده و از ۱۶۷هزار نفر جمعیت این شهرستان ۲۵هزار نفر در بخش رودبنه ساکن هستند.

۶۰۲۹/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =