جهاد دانشگاهی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی تفاهم‌نامه امضاء کردند

تهران- ایرنا- تفاهم نامه همکاری‌های مشترک بین جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به منظور ایجاد و توسعه همکاری و بهره‌برداری از توانایی‌های علمی و ظرفیت‌های اجرایی دو طرف به امضاء رسید.

به گزارش روز یکشنبه جهاد دانشگاهی، شناسایی نیازهای مراکز پژوهشی کشور در حیطه فعالیت های دوطرف، اجرای طرح های پژوهشی، مشارکت در تهیه، تدوین و توسعه برنامه های آموزشی، برگزاری برنامه های علمی و آموزشی مشترک، استفاده از تجارب و ظرفیت های تجاری سازی، بهره مندی از توانمندی ها و امکانات دو مجموعه از قبیل (منابع انسانی، امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه ای) از موضوعات تفاهم نامه است که مورد توافق قرار گرفت.

کتاب «آلودگی هوا سلامت و اثرات محیط‌زیستی» وارد بازار نشر شد

کتاب «مباحثی در گراف اول و شناسایی گروه‌ها توسط آن» تألیف اعظم قلعه آقا بابایی عضو هیات علمی دانشگاه قم، توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.

در پیشگفتار این کتاب آمده است: «شناسایی‌پذیری گروه‌ها یکی از زمینه‌هایی است که در سال‌های اخیر موضوع تحقیقات بسیار زیادی در نظریه گروه‌ها است.به این صورت که با داشتن مجموعه‌ای از خواص یک گروه، بررسی می‌کنند که آیا این مجموعه از خواص، گروه را به‌ صورت منحصربه‌فرد مشخص می‌کند، در مواردی که جواب این سوال منفی است، یافتن تعداد گروه‌های دوبه‌دو غیر یک ریخت که در این مجموعه از خواص صدق می‌کنند از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در سال ۱۹۷۵ گراف اول برای اولین بار معرفی شد.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =