شهیدان رجایی و باهنر الگوهای ارزشمند نظام اسلامی هستند

ارومیه- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای ارزشمند و ماندگار نظام اسلامی هستند.

به گزارش ایرنا، طاهر بخشایی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی مراسم بزرگداشت شهدای هشت شهریور (سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای هفته دولت) با بیان اینکه متاسفانه یادشهدای هفته دولت کمی با غفلت مواجه شده است افزود: سالروز شهادت این بزرگان با شکوه بیشتری باید برگزار و اجازه داده نشود این ایام به فراموشی سپرده شود.

وی اظهار داشت: هشت شهریور بزرگترین حادثه تروریستی است که منافقان و بدخواهان نظام و انقلاب بوجودآورده و مقام اجرایی کشور را به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: با توجه به نامگذاری روز شهادت این بزرگان بنام «روز ملی مبارزه با تروریسم» ضروری است مبارزه با تروریست و جنایات دشمنان و منافقان به نسل امروز و به عبارتی به نسل چهارم انقلاب منتقل شود.

بخشایی به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر عبرت گرفتن از این حادثه اشاره کرد و گفت: ضروری است برای جلوگیری از نفوذ دشمن در جامعه هوشیارانه عمل کرده و مانع نفوذ دشمنان شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار اخیری که با دولت‌مردان داشتند فرمودند «حکومت و مسوولان باید قدرشناس فرصت خدمت به مردم و این موهبت الهی باشند و جهت‌گیری و پیشرفت اقتصادی به‌سمت تامین عدالت انجام شود» از اینرو مسوولان باید در خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

وی شناسایی خانواده‌های شهدای ترور در آذربایجان‌غربی و مصاحبه با آنها، برگزاری تریبون آزاد برای عموم مردم، برپایی نماز جمعه در روز هشت شهریور با محوریت جنایات تروریستی و مبارزه با آن و انعکاس در فضای مجازی و صدا و سیمای استان، پرده‌خوانی تصاویری از جنایات گروه‌های تروریستی به صورت هنرمندانه، اکران فیلم مصاحبه با خانواده‌های ترور، برپایی نمایشگاه عکس، تهیه بنرهایی از زندگی ائمه جمعه اهل سنت و نصب آن در محل نماز جمعه و برپایی ایستگاه نقاشی را از جمله برنامه‌های سالروز گرامیداشت شهدای هفته دولت عنوان کرد.

هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ شهیدان محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و محمدرضا باهنر نخست وزیر، با انفجار دفتر نخست وزیری توسط اعضای منافقین به شهادت رسیدند.

سالروز شهادت این دو شخصیت ارزنده و ماندگار در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز ملی مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است.

۸۱۳۵/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =