۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۶
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83450797
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹۵ هزار مورد بازرسی از بازارهای خراسان رضوی انجام شد

مشهد- ایرنا- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۱۹۴ هزار و ۹۲۷ مورد بازرسی از بازارهای استان انجام گرفت که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۹ درصد افزایش داشت.

رضا شجاعی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: براساس این بازرسی ها، تعداد واحدهای صنفی متخلف در مدت مزبور ۱۲ هزار و ۸۹۷ واحد بوده که تعداد آن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۵ درصد رشد داشته و ارزش پرونده های تنظیم شده در حوزه تخلف این واحدها در پنج ماهه امسال ۱۰ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هزار و ۱۰۰ درصد رشد داشت.

وی اضافه کرد: تعداد گزارش های مردمی در پنج ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۱۶۰ مورد بود که ۳۴ میلیارد ریال به شاکیان پرونده عودت داده شد و مبلغ عودت داده شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۵ درصد رشد داشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به رویکرد سازمان صنعت معدن و تجارت برای انجام گشت های مشترک بازرسی با سایر دستگاه های اجرایی گفت: در پنج ماهه نخست امسال پنج هزار و ۱۰۲ مورد گشت مشترک با سایر دستگاه های اجرایی از بازار استان انجام گرفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد داشت.

شجاعی افزود: در این زمینه ۲۴۱ مورد پرونده تخلف به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال تشکیل شد که تعداد پرونده ها و ارزش ریالی آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱.۷ درصد و ۱۶۶ درصد رشد داشت.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در پنج ماهه نخست امسال با دستور دادستانی ۱۶ واحد صنفی متخلف در استان مهر و موم شد که از این تعداد تخلف ۹ مورد مربوط به تقلب، چهار مورد مربوط به خوراک دام و سه مورد مربوط به احتکار کالا بود.

شجاعی افزود: طی یک ماه اخیر پرونده تخلف برای یک واحد تولیدی زعفران در خصوص ظن به تقلب تشکیل شد که در این خصوص ۳۱۴ بسته زعفرانی یک مثقالی و ۱۵۷ بسته زعفرانی نیم مثقالی در مجموع به ارزش ۶۶ میلیون ریال از این واحد توقیف شد.

وی مهر و موم  یک فروشگاه سوغات در پایانه امام رضا (ع) به خاطر عرضه تنقلات و سوغات تقلبی و مهر و موم  انبار یک واحد تولیدی مربوط به تولید کنسروجات و رب گوجه فرنگی به علت  عدم درج قیمت بر روی کالا را از جدیدترین پرونده های حوزه بازرسی خراسان رضوی ذکر کرد.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =