لایحه اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات هیات‌علمی به دولت ارائه می شود

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم دلایل بازنگری در قانون مقررات رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه ها را تحولات جدید و تشدید تقلب‌های علمی اعلام کرد و گفت: پس از تایید پیش نویس تهیه شده به صورت لایحه به هیات دولت ارائه می شود.

«حسین سیمایی صراف» اظهارداشت: حدود سه دهه از تصویب این قانون می‌گذرد و ضعف‌ها و کاستی‌های آن در سه دهه اجرای این قانون مشخص شده است بنابراین تحولات جدید و تشدید تقلب‌های علمی ایجاب می‌کرد که قانون تخلفات به‌روز شود.
به گزارش روز یکشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وی افزود: با ابتکار دفتر رسیدگی به تخلفات و همکاری معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ترکیبی از استادان، قضات، مدیران اجرایی و برخی اعضای با تجربه هیات‌های رسیدگی به تخلفات کنار هم قرار گرفتند تا با در نظر گرفتن اصل استقلال دانشگاه‌ها، اصل رسیدگی منصفانه، اصل رسیدگی بدون تبعیض به تخلفات و لحاظ اصول کلی حقوقی و حفظ کرامت استادان در قانون مزبور بازنگری کرده و لایحه جدید را تدوین کنند.
معاون وزیر علوم یادآور شد: پس از تایید این پیش‌نویس توسط وزیر علوم، معاونت حقوقی و امور مجلس آن را در قالب لایحه به هیات دولت تقدیم می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =