اجرای ۳۵۵۰ برنامه هفته دفاع مقدس  در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل حفظ ارزش ها و نشر دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: اجرای ۹۸ برنامه محوری و بیش از سه هزار و ۵۵۰ برنامه در استان برای اجرا در هفته دفاع مقدس توسط دستگاه‌های مرتبط پیشنهاد داده شده است که همه آن ها قابلیت اجرا را دارند.

سرهنگ احیا محمد امیری روز یکشنبه با بیان این مطلب در نشست ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تشکیل کمیته های دهگانه بزرگداشت هفته دفاع مقدس برای اجرای هر چه بهنر برنامه هایی خواهد بود که برای اجرا به تصویب می رسد.

وی رژه نیروهای مسلح خراسان شمالی را در نخستین روز دفاع مقدس آغاز گر برنامه های این هفته بیان کرد و دیدار با خانواده شهدا، بازسازی عملیات بازی دراز در گرمه، برپایی نمایشگاه‌ها در دستگاه‌های اجرایی و به صدا درآوردن زنگ مقاومت و همایش تجلیل از پیشکسوتان این عرصه  را از برنامه‌های دیگر ایناستان در هفته دفاع مقدس برشمرد.
وی همچنین دیدار با خانوده شهدا، گلباران یادمان‌های شهدا، پیاده‌روی عمومی بجنورد و همچنین حضور کارشناسان و راویان دفاع مقدس در رسانه استانی  و در سطح جامعه و دستگاههای اجرایی را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در هفته دفاع مقدس بیان کرد.
وی با بیان این که بر عملکرد دستگاه ها در هفته دفاع مقدس توسط تیم بازرسی این ستاد نظارت می شود افزود: هر دستگاهی که در این هفته در انتقال ارزش های دفاع مقدس به جوانان و جامعه بهتر کار کند تجلیل خواهد شد.

امیری خاطرنشان کرد: تبیین ارزشهای دفاع مقدس و نشان دادن اقتدار و توانمندی های نظامی ایران به دنیا که ریشه در دفاع مقدس دارد از اهدافی است که در اجرای هرچه بهتر برنامه های دفاع مقدس دنبال می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست با انتقاد از آن هایی که در گفتار خود به سخنان شهدای دفاع مقدس و وصیت نامه های شهدا استناد نمی کنند، اظهار داشت: دفاع مقدس دوران طلایی حیات تاریخی ایران است و تا قبل از آن این کشور در همه جنگ های خود یا عقب نشینی کرده بود و یا بخش هایی از کشور را از دست داده بود.

ولی الله حیاتی افزود: در دوران دفاع مقدس این کشور در حالی که وارث یک انقلاب نوپا بود در جنگی تمام عیار در مقابل تمام دنیا ایستاد و عزت و اقتدار را برای ما به ارمغان آورد.

وی هفته دفاع مقدس را فرصتی مغتنم برای انتقال ارزش ها و مفاهیم دفاع مقدس به نسلی بیان کرد که دفاع مقدس را تجربه نکرده است و اظهار داشت: جوانانی در دفاع مقدس تربیت شدند که حرکات، رفتار، زندگی و عملکردشان الگوی تمام عیار برای ایرانیان خواهد بود.

وی افزود: باید به جای نام بردن از افرادی مانند «کاسترو» به شهیدانی مانند باکری ها استناد کنیم که با تیزبینی خاص خود مسیر انقلاب را برای ما تبیین کرد.

وی اظهار داشت: وصیت نامه های این شهدا هریک کلاسی از بصیرت افزایی است و در هفته دفاع مقدس باید به همه این ها را با زبان های مختلف مانند زبان هنر،  شعر، قصه، روایت، فیلم و فضای مجازی و واقعی به جوان ها منتقل کنیم.

وی با بیان این که هدف اصلی از برنامه های این هفته و گرامیداشت دفاع مقدس انتقال فرهنگ دفاع و ایثار و شهادت به جامعه و جوانان است اظهار داشت: نسل جوان نسلی است که درمعرض تهاجم فرهنگی قرار دارد و اکسیر تهاجم فرهنگی دفاع مقدس است تا تلاش های دشمنان را بی ثمر کند.

وی از مدیران و نهادهای استان خواست تا فرهنگ دفاع مقدس در این استان ویژه دیده شود و گفت: خراسان شمالی ۳ هزار لاله شهیدبه انقلاب تقدیم کرده است و سرداران بزرگی از این خطه شهید شده اند که باید به مردم شناسانده شوند.

وی اظهار داشت: همه باید بدانیم که به ازای هر کرسی که بر آن جلوس کرده ایم، چندین جوان شهید شده اند و آن چه امروز داریم نتیجه دفاع مقدس است و برای برون رفت از شرایط فعلی تنها راه، ایستادگی و مقاومت به سان روزهای جنگ و تکیه بر ولایت و رهبری است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و این استان ۳ هزار شهید به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیم کرده است.  

ب/ ۶۰۴۲   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =