چرا قیمت کالاها به رغم پایین آمدن نرخ ارز کاهش نیافته است

تهران- ایرنا- رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: اکنون قیمت ارز کاهش یافته است اما چرا کاسبان و واحدهای تولیدی رقم کالاها را پایین نکشیده اند و همچنان قیمت های افزایش یافته در کشور را شاهد هستیم. 

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایثار و شهادت و رونمایی از کتاب شکوه خاطرات دکتر حسن روحانی در ساختمان کوثر محل نهاد ریاست جمهوری افزود: زمانی که قیمت ارز به ۱۸ هزار تومان رسید، همه کالاهای مصرفی و تولیدی در کشور نیز به شدت بالا رفت اما اکنون که نرخ ارز ۱۲ هزار تومان شده است، قیمت ها کاهش نیافته است. 

وی به عملکرد برخی رسانه ها اشاره کرد و گفت: از برخی قلم ها و بیان ها خون دل می خوریم و معتقدم برخی مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران فحش نامه است. ما مساله برائت از مشرکان در مکه را داریم اما چرا در داخل کشور از همدیگر برائت داریم، به هم می تازیم و همدیگر را مسخره می کنیم.

اکرمی تصریح کرد: به جای اینکه اندیشه، فکر و فهم را با هم بکار بگیریم، نسبت به هم این نوع رفتارها را داریم. ما باید نقدپذیر واقعی باشیم و برای انجام فعالیت ها و کارهای جامعه همت کنیم.

وی در ادامه به گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس به ویژه شهدای دولت اشاره کرد و افزود: باید تاریخ زندگی شهدا را برای افرادی که جنگ را ندیده اند، بازگو کنیم تا از این طریق به آنها بینش و دانش لازم داده شود، معتقدم کنار بینش و دانش، کوشش را می توانیم زمینه کنیم و با اتصال جهش و جنبش فعالیت هایمان را پیش ببریم.

رییس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: استان تهران بیش از ۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است و از مهمترین مشاهیر آنها می توان به شهیدان دکتر چمران و شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد که به همین منظور همه ما باید از شهدا درس بگیریم و این درس ها را به آیندگان کشور انتقال دهیم. چون معتقدم شهدا به رفتار ما نگاه می کنند.

در این مراسم از کتاب  شکوه خاطرات نوشته دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری که مجموعه ای از سخنرانی ها و خاطرات آنها از سال ٩٢ تاکنون است، رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =