بیش از ۱۳۰ میلیون مسافر هوایی از ابتدای دولت دوازدهم جابجا شده است

تهران- ایرنا- سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: بررسی ۲۸ ماه گذشته (ابتدای دولت دوازدهم تا پایان تیرماه ۹۸) گویای آن است که بیش از یک میلیون و ۶۳هزار نشست و برخاست هواپیما ثبت شده و با این تعداد پرواز بیش از  ۱۳۰ میلیون و ۳۴۸ هزار نفر مسافر جابجا شده اند.

روابط عمومی سازمان یاد شده روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت ( دوم تا هشتم شهریور) در گزارشی افزود: همراه با یک میلیون و ۶۳ هزار و ۲۲۱ پرواز در فرودگاه های کشور، ۱۳۰میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۵۹ نفر مسافر داخلی و خارجی سفر کردند و همچنین یک میلیارد و۲۸۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۱۹

کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.

برابر این گزارش در بخش هوایی سال ۹۶ با انجام ۴۹۵ هزار و ۷۵۶پرواز، ۶۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۴۶ نفر مسافر جابه جا شدند و در سال ۹۷ نیز ۴۲۷هزار و ۸۰۳ پرواز، بالغ بر ۵۱ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۸۱۳ نفر مسافر مسافرت کردند.

سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان ساخت: امسال تا پایان تیرماه، کل نشست و برخاست هواپیما در مسیرهای داخلی و خارجی به تعداد ۱۳۹هزار و ۶۶۲ رسید.

براساس این گزارش، علاوه بر اینکه با این تعداد پرواز ۱۷ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر مسافر اعزام و پذیرش شد؛ مقدار ۱۷۲ میلیون و ۸۷۵هزار و ۳۶۳ کیلوگرم بار نیز پذیرش و ارسال شد.

همچنین اکنون ۹ فرودگاه بین‌المللی و ۳۰ فرودگاه مرز هوایی در کشور وجود دارد و تعداد فرودگاه‌هایی که عملیات نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر در آن انجام می شود، ۵۲ فرودگاه است که پنج فرودگاه  متعلق به مناطق آزاد و شرکت نفت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =