۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۴
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83450698
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره برداری از سه هزار و ۴۲۲ پروژه بنیاد مسکن در گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از بهره برداری سه هزار و ۴۲۲ پروژه در حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

 محمد اکبرزاده عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ( حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)) به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی و ارگان انقلاب اسلامی مفتخر است تا  با اهتمام  و همکاری تمامی دستگاههای دولتی، در سال رونق تولید ،  افزون بر سه هزار پروژه در روستا و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت را به بهره برداری برساند.

وی میزان سرمایه گذاری برای اجرای این پروژه ها را  بالغ  بر یک هزار و ۶۰۱ میلیارد ریال از منابع مالی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای، تسهیلات بانکی، و بخش خصوصی  عنوان کرد.

وی این پروژه ها را شامل ۳۲۹ پروژه اجرای طرح هادی، ۷۴ پروژه بازنگری طرح هادی، اهدای بیش از چهار هزار و ۷۰۰  برگ سند مالکیت، واگذاری شش  قطعه زمین ، بیش از دوهزار و ۹۰۰ واحد مسکونی بهره مند از تسهیلات بهسازی مسکن روستایی و ۶۴ واحد مسکن مهر عنوان کرد.

وی در ادامه  به فعالیت دفتر مشارکتهای مردمی حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) نیز اشاره کرد و گفت: برای ۲۶ خانوار جهت ساخت  یا تعمیر و تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی و کمک به رهن و اجاره مسکن افراد محروم و نیازمند مبلغ یک هزار و ۳۷۰میلیون ریال از کمک های بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) پرداخت و همچنین مبلغ ۵۳۹ میلیون ریال توسط افراد خیر و نیکوکار به حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) واریز شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان افزود: انجمن خیرین مسکن ساز گیلان نیز پروژه ۶۲۷ واحدی حضرت ثامن الائمه (ع) رشت را در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع در سایت مسکن مهر رشت در دست احداث دارد که تعداد ۴۴۱ واحد از آن تحویل متقاضیان شده و ۱۸۶ واحد باقیمانده هم اکنون دارای ۸۵ درصد  پیشرفت فیزیکی است که تا پایان سالجاری تحویل داده خواهد شد.

اکبرزاده با بیان اینکه در پی وقوع سیل در فرودین ماه سالجاری در استان گلستان و ستاد بازسازی معین استان گیلان در شهرستان گمیشان تشکیل شد، گفت: کار بازسازی واحدهای تعمیری شهرستان گمیشان به اتمام رسیده است.

 وی ادامه داد: از مجمو ع سه هزار ۶۳۹ واحد خسارت دیده در حادثه سیل گمیشان ۷۵۲ واحد احداثی شناسایی شده بود که از این تعداد ۵۳۰ واحد در مراحل پی کنی، فوندانسیون ، ستون و برخی واحدها نیز اجرای سقف می باشد.

وی افزود: تا کنون مبلغ ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای حادثه دیدگان این سیلاب پرداخت شده است.

طی  هفته دولت امسال با تلاش و کوشش دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، یک هزار و ۲۶ پروژه با اعتباری بالغ ‌بریک هزار و ۵۳۶  میلیارد تومان آماده افتتاح می باشد. این پروژه ها از لحاظ مبلغ ۱۸ درصد و از لحاظ تعداد ۶۴ درصد بیشتر از سال گذشته است .

/۲۰۰۷/۷۲۹۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =