۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 1057
کد خبر: 83450691
۱ نفر
سی‌ودومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی گشایش یافت

تهران- ایرنا- سی‌ودومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با حضور علی اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گشایش یافت.

سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی که امروز (یکشنبه/ سوم شهریور) آغاز به کار کرد تا نهم شهریور ادامه دارد و هر روز ساعت ۱۰ تا ۱۸ به رایگان میزبان عموم مردم است. این نمایشگاه در سالن‌های ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۲۵A تا ۲۵E محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در فضایی بالغ بر ۸ هزار مترمربع و در قالب بیش از ۶۰۰ غرفه برپاست. در این نمایشگاه هنرمندانی از ۳۱ استان کشور، فروشگاه‌های مجازی، واحدهای صنفی، صادرکنندگان، دانشجویان و جوانان علاقه‌مند به حوزه صنایع‌دستی حضور دارند.
مهم‌ترین هدف از برپایی این نمایشگاه در سال رونق تولید، بسترسازی برای تعامل بیشتر و بهتر با بازیگران زیست‌بوم صنایع‌دستی؛ از جمله هنرمندان، صنعتگران، فروشندگان، تجار و صادرکنندگان است. ضمن این‌که عرضه آخرین دستاوردهای هنرمندان ۳۱ استان کشور و ایجاد بستری برای ارتقای فروش صنایع‌دستی و فرصت‌سازی برای سفارش پذیری کالاهای صنایع‌دستی از دیگر اهداف مهم این نمایشگاه به‌ شمار می‌آید.
شعار سی‌و ‌دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، صنایع‌دستی، رونق تولید، افتخاری جهانی انتخاب شده است که مهم‌ترین هدف آن حمایت از تولید ملی به‌ خصوص صنایع‌دستی ایرانی است. بنیاد برکت و آستان قدس رضوی حامیان سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی هستند.

در آیین گشایش نمایشگاه دو اثر از استاد بهرام الیاسی هنرمند قلم‌زنی از استان اصفهان رونمایی شد.

تفاهم نامه همکاری با آستان قدس رضوی

همچنین  تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک فی مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان اقتصادی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی منعقد شد.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری، بهره گیری ازظرفیت طرفین برای کمک به کسب و کار و ایجاد اشتغال در زنجیره تولید صنایع دستی است.
مونسان به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس و معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی از بخش های مختلف سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی دیدن کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =