۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۵
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83450612
۰ نفر
نسل جوان باید در مسیر خودباوری قرار گیرد

خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله با بیان اینکه بسیاری از مشکلات با امکانات حل نمی شوند، گفت: لازم است که نسل جوان در مسیر خودباوری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شریف خسروی روز یکشنبه در نشست صمیمی با جوانان شهرستان، ضمن تبریک هفته دولت، شهیدان رجایی و باهنر را الگوهایی شایسته برای جوانان دانست که بدون ریا و مخلصانه و بر اساس بضاعت در خدمت مردم بودند و در این راه نیز جان خود را تقدیم کردند.

وی جوانان را پتانسیل های مهم توسعه در هر کشور دانست و عنوان کرد: یکی از نگرانی های مقام معظم رهبری و مسئولان ارشد، حرکت نیروی کشور به سمت میانسالی است به گونه ای که اگر همین وضعیت ادامه داشته باشد امکان جایگزینی نیروی جوان در آینده وجود ندارد.

خسروی با اشاره به وجود جوانان فعال و پویا در شهرستان، خاطرنشان کرد: جوانان سلسله در حوزه پیگیری مطالبات منحصر بفرد هستند و این حسن ارزشمندی است.

وی با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در رشته های مختلف ورزشی در جوانان شهرستان، افزود: تیم هندبال کرمانشاه عموما الشتری هستند، دبیر فدراسیون والیبال نیز الشتری است و این نشان از استعداد جوانان شهرستان دارد، در حوزه سیاست نیز شهرستان سلسله دارای مفاخر ارزشمندی است و لذا لازمه تداوم این موفقیت ها بر این است که نسل جوان در مسیر خودباوری قرار گیرد.

فرماندار سلسله با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات با پول حل نمی شوند، ادامه داد: شرایط تغییر کرده و باید به سمت استاندارد سازی حرکت کنیم و ابزارها ممکن است در این مسیر سرعت ما را افزایش دهند اما تداوم گر توسعه و پیشرفت نیستند چرا که توسعه فرآیندی ذهنی است و اگر مغزها توسعه یابند می توانند زمینه ساز توسعه باشند در غیر اینصورت ابزارها و امکانات نمی توانند هیچ کمکی بکنند.

وی افزود: در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نیز با پرداخت چهار برابری سهمیه تعهدی توانستیم با ۴۲۰ درصد عملکرد رتبه نخست استان را کسب کنیم، اکنون نیز در حوزه اشتغال در شهرهای زیر پنج هزار نفر و روستاها امکان تامین سرمایه در گردش و استفاده از تبصره ماده ۱۶ را داریم و کسانی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند از این تسهیلات اشتغالزا استفاده کنند.

خسروی با تاکید بر اینکه باید ذهن هایمان را دانش بنیان کنیم، عنوان کرد: شهرستان سلسله دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه گردشگری است و در این راستا تلاش کرده ایم که امکانات مخابراتی و برق را به دورترین نقاط انتهایی منطقه نمونه گردشگری کهمان برسانیم چرا که اعتقاد داریم گردشگری می تواند منجر به ایجاد اشتغال و رشد و توسعه شهرستان شود.

وی با تاکید بر لزوم افزایش روحیه امید و نشاط بخشی در جامعه، افزود: در این راستا و به منظور خروج شهرستان از بن بست، شهربازی در شهرستان راه اندازی کردیم و مبلغ سه میلیارد تومان اعتبار هم جهت احداث یک شهربازی استاندارد توسط شهرداری اختصاص داده ایم و مبلغ ۲ میلیارد تومان هم برای زیباسازی پارک باباداود اختصاص داده ایم.

وی با تاکید بر انجام پیگیری های لازم برای بازگرداندن خانه جوان به منظور فعالیت بیشتر تشکل ها و سازمان های مردم نهاد شهرستان، خاطرنشان کرد: خانه جوان متعلق به جوانان است و در بازگرداندن آن به جوانان کوتاهی نخواهیم کرد ضمنا هر امکاناتی که از ادارات و فرمانداری هم نیاز داشته باشید در اختیارتان برای فعالیت قرار می دهیم چون معتقدیم سمن ها باید در تمامی عرصه ها حضور سازمان یافته و موثری داشته باشند.

خسروی ادامه داد: تشکل ها و سازمان های مردم نهاد باید کار سازمان یافته انجام دهند تا خروجی مطلوب تری داشته باشند لذا انتظار داریم که در تمامی مسائل موجود در جامعه پای کار بیایند و کمک به رفع مشکلات نمایند.

۷۲۶۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =