مردم مشهد از فیلم های جشنواره بین المللی کودک و نوجوان استقبال کردند

مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی، هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مردم هنر دوست مشهد از فیلم های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان استقبال مطلوبی کردند به طوری که در زمان اکران برخی فیلم ها صندلی خالی در سالن سینما باقی نماند.

محمد رضا محمدی روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: اکران فیلم های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان، روز پنجشنبه هفته گذشته همزمان با سراسر کشور در پردیس سینمایی سیمرغ مشهد آغاز شد و نمایش فیلم های این جشنواره در روز اول با اکران دو فیلم، مورد استقبال گرم خانواده‌ های مشهدی قرار گرفت و استقبال از فیلم ها تا امروز ادامه داشته است به طوری که سالن سینما برای فیلمی مانند "منطقه پرواز ممنوع" تکمیل شد.

وی اضافه کرد: در این جشنواره ۱۰ فیلم در حوزه کودک و نوجوان به نمایش در می آید و گروه ۱۵ نفره داوری به تماشای این فیلم ها می نشینند و آنها را داوری می کنند و در نهایت نظرات داوری آنان به دبیرخانه جشنواره بین المللی کودک و نوجوان در اصفهان ارسال می شود.

معاون فرهنگی، هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان در حال برگزاری است و ۱۰ فیلم از این جشنواره در همه استان ها از جمله خراسان رضوی به صورت همزمان در حال اکران است.

محمدی افزود: پس از اکران برخی فیلم ها در پردیس سینمایی سیمرغ، جلسه نقد و بررسی آنها نیز برگزار شده که به عنوان مثال نشست نقد روان شناختی فیلم "غرغرو وارد می‌شود" به کارگردانی "آندرس کوتوریه" پس از اکران توسط دکتر "صنعتگر" روانشناس حوزه کودک و نوجوان برگزار شد.

وی اضافه کرد: برای برگزاری مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در مشهد در پنجم شهریور ماه کنونی نیز برنامه ریزی شده است که بهترین فیلم از نظر تماشاگران مشهدی اعلام می شود.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۸ مرداد تا چهارم شهریورماه ۱۳۹۸ برابر با ۱۹ تا ۲۶ آگوست ۲۰۱۹ در دو بخش ملی و بین المللی در اصفهان حال برگزاری است.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =