گران‌فروشی در صدر تخلف‌های واحدهای صنفی قم قرار گرفت

قم – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بابیان این‌که در چهار ماه نخست امسال، ۲۴ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام‌شده است گفت: بیشترین تخلف مربوط به گران‌فروشی با ۹۹۰ پرونده بوده است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، محمود سیجانی در جلسه تنظیم بازار قم افزود: ۳ هزار و ۶۶ تخلف در این بازرسی‌ها ثبت‌که برای ۲ هزار و ۷۲ مورد پرونده تخلف تشکیل‌شده است.

وی ارزش ریالی این پرونده‌ها را ۱۷۴ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: عدم درج قیمت و نرخ نامه به تعداد ۷۹۶ ، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با ۲۹۰ مورد، تقلب و کم‌فروشی ۱۹۲ مورد، عدم صدور صورت‌حساب با ۳۳۱ مورد بیشترین تخلف‌ها را بعد از گران‌فروشی به خود اختصاص داده‌اند.

وی صدور مجوزهای صنفی در چهارماهه نخست سال جاری را نیز مورداشاره قرار داد و گفت: در این مدت ۲۷۹ فقره مجوز صنفی در رسته‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی باارزش ۷۷۷ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۵۳۰ نفری صادرشده است.

سیجانی بابیان اینکه بیش از ۳۴ هزار واحد صنفی مجوز دار در استان قم وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۱۶ هزار و ۵۰۳ واحد توزیعی، هشت هزار و ۱۷۵ واحد تولیدی و ۹ هزار و ۹۲۷ واحد خدماتی است.

۱۱۷۵ /

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =