مشکلات مالی دلیل افزایش نیافتن ساعت کاری موزه‌ها

تهران- ایرنا- مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال غیر منقول سازمان میراث فرهنگی، گفت: به دلیل محدودیت‌های مالی امکان افزایش ساعت کاری موزه‌ها وجود نداشت از این رو فعلا این افزایش ساعت مقدور نیست.

محمد رضا کارگر روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، ‌ در پاسخ به این پرسش که در اردیبهشت ماه سال جاری اعلام شد، در حال رایزنی برای افزایش ساعات کار موزه‌ها هستید اما چرا تاکنون محقق نشده است؟، گفت: اعتبارات مورد نظر محقق نشد و نتوانستیم ساعات کار موزه‌ها را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه قرار بود بصورت آزمایشی ساعات کار کاخ موزه نیاوران ابتدا در تابستان و سپس در دیگر ماه‌های سال افزایش پیدا کند، ‌ افزود: برای این کار باید اضافه حقوق به کارمندان پرداخت می‌ شدکه به دلیل محدودیت های مالی و پرداخت ها و عدم تامین اعتبارات، این کار امکان پذیر نشد.

مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال غیر منقول سازمان میراث فرهنگی اردیبهشت ماه سال جاری به ایرنا، وعده افزایش ساعات کار موزه ها را داده بود تا از این طریق جمهوری اسلامی ایران نیز به «شب موزه ها» بپیوندد.  


آثار تاریخی زیر خاکی در موزه‌ها خصوصی نیست 


مدیر کل موزه های کشور درباره تعداد موزه های خصوصی کشور، گفت: هم اکنون تعداد ۱۲۹ موزه داریم اما این میزان در سال ۹۱، تنها ۴۶ موزه بود. ولی موضوع که دراین خصوص برای ما اهمیت دارد این است که آثار زیر خاکی در اختیار موزه های بخش خصوصی قرار نمی گیرد.  
کارگر افزود: البته دراین باره استثناهایی نیز وجود دارد؛ در دوره ای که بصورت محدود اجازه حفاری داده شده آثاری کشف که این آثار در موزه‌های خصوصی نگه داری می شود ولی به دلیل جلوگیری از خرید و فروش آثار تاریخی زیر خاکی و کاوش های غیر قانونی، این آثار در موزه های خصوصی نگه داری نمی شوند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =