۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83450533
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح گردشگری در کاشان به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- ۲ طرح گردشگری کاشان در آیینی با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در دومین روز از هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان روز یکشنبه در این آیین گفت: برای بازسازی و تجهیز این ۲ اقامتگاه سنتی بیش از ۱۲۵ میلیارد ریال از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هزینه شده است.

مهران سرمدیان افزود: این ۲ طرح که زمینه اشتغال مستقیم ۳۲ نفر را در کنار ۶۴ فرصت شغلی غیرمستقیم فراهم می‌کند، در مجموع ۵۳ تخت به ظرفیت اقامتگاه‌های سنتی شهرستان کاشان اضافه می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۲ اقامتگاه سنتی در کاشان بیان کرد: ظرفیت اسکان اقامتگاه‌های سنتی در شهرستان با راه‌اندازی طرح‌های جدید به ۲ هزار و ۱۷۰ تخت رسیده و تا شهریورماه با تمهید ۲۵۰ تخت دیگر، به ۴۰ باب خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز در ادامه از افتتاح ۴۴ طرح گردشگری با ارزش بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال در جریان هفته دولت امسال خبر داد.

فریدون اللهیاری تاکید کرد: این طرح‌ها 265 فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده و یک هزار و 57 تخت به ظرفیت اماکن اقامتی استان اصفهان می‌افزاید.

وی در ادامه مجموع طرح‌های قابل بهره‌برداری در حوزه میراث فرهنگی کاشان به مناسبت هفته دولت را ۱۰ مورد برشمرد و اظهار داشت: رشد و رونق سرمایه‌گذاری در کاشان قابل توجه بوده چنان‌که بیش از ۶۳۰ تخت به ظرفیت اماکن اقامتیاین شهرستان در یک سال گذشته اضافه شده است.

مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان همچنین با حضور در آرامستان دارالسلام گلابچی، نسبت به غبار روبی، عطر افشانی و خواندن فاتحه در گلزار شهدا اقدام کردند.

شهرستان کاشان با برخورداری از یک هزار و ۷۰۰ اثر دارای ارزش تاریخی، طبیعی و معنوی شامل ۳۲۵ اثر ثبت ملی و یک اثر ثبت جهانی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha