افزون بر ۲۲۲ میلیارد تومان طرح صنعتی در جنوب کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد 

جیرفت - ایرنا - همزمان با هفته دولت ۱۸ طرح صنعتی در جنوب استان کرمان با اعتبار ۲۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۳ واحد صنعتی با اعتباری افزون بر ۹۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵۹ نفر در جنوب استان کرمان به بهره برداری رسید.
مسلم مروجی فرد افزود: ۶ واحد صنعتی در شهرستان جیرفت، ۲ واحد در فاریاب، ۲ واحد در قلعه گنج و در شهرستان های کهنوج، رودبار جنوب و منوجان هم هر کدام یک واحد صنعتی تکمیل و به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد: این واحدها در زمینه تولید لوله های پلی اتیلن، نوار آبیاری و سبد پلاستیکی، قطعات پلاستیکی بادی، نوار آبیاری، قطعات بتنی، انواع کولر، بسته بندی گیاهان دارویی و حنا، دانه بندی سیلیس و معادن طلا، مرمریت و مس است.
وی به طرح های کلنگ زنی شده سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی پنج طرح صنعتی با اعتبار ۱۲۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۳۴۲ نفری آغاز شد.
وی ادامه داد: از این تعداد، ۲ طرح در شهرستان کهنوج و در شهرستان های جیرفت، منوجان و قلعه گنج هم هر کدام یک طرح کلنگ زنی شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تصریح کرد: این طرح ها در زمینه صنایع معدنی بوده و شامل کارخانه های تولید کنسانتره کرومیت، آهک صنعتی، کاتد مس، کنسانتره تیتانیوم و فرومنگنز است.

سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.
۷۴۵۰/۷۴۲۹