۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83450456
۰ نفر

برچسب‌ها

آشتی با طبیعت در هفته دولت

همدان- ایرنا- همزمان با هفته دولت سنت حسنه کاشت درخت در منطقه آجین اسدآباد آغاز شد تا در گام نخست ۲۰ هکتار از اراضی این شهر با پیش بینی یک میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی و ملی سرسبز شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان روز یکشنبه در این زمینه به ایرنا گفت: اجرای یک هزار هکتار جنگل کاری یعنی برای هر شهرستان ۱۰۰ هکتار تا پایان سال جاری از محل اعتبار استانی پیش بینی شده است.

اسفندیار خزایی اضافه کرد: با توجه به درخواست فرماندار اسدآباد و توجه وی به بحث جذب توریست، سهمیه جنگلکاری در این شهرستان از ۱۰۰ به ۲۰۰ هکتار افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در گام نخست کاشت درخت در  ۲۰ هکتار از اراضی اسدآباد آغاز شد اظهار داشت: همزمان با دومین روز از هفته دولت نهال درختان سرو نقره ای، کاج سیاه و سنجد به صورت نمادین در آجین اسدآباد کاشته شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان ادامه داد: این قبیل درختان علاوه بر کم آب بر بودن، بر افزایش نفوذ آب در منطقه کمک می‌کند همچنین باعث افزایش منابع آب زیر زمینی برای روستاهای پایین دست می شود.

خزائی، جلوگیری از فرسایش خاک، حفاظت از مراتع، بالابردن میزان نفوذ آب در خاک، تصفیه و پاکسازی هوا را از مزایای کاشت نهال برشمرد.

وی اظهار داشت: از محل اعتبار طرح‌های آبخیزداری هفت میلیارد ریال برای طرح‌های آبخیزداری منطقه آجین اسدآباد هزینه می‌شود.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =