۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83450453
۰ نفر
تحقق عینی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فنی و حرفه ای رخ می دهد

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در شرایط امروز و جنگ اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمنان، دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند محقق کننده عینی اقتصاد مقاومتی باشد.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز یکشنبه در مراسم افتتاح بیست و هفتمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در مشهد افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در جهش و توسعه نظام، کشور و جامعه به ویژه در شرایط موجود اقتصادی می تواند نقش بی بدیل ایفا کند.
وی اظهار داشت: این نهاد مقدس می تواند نیروی توانمند انسانی داخلی را در بهره وری مطلوب قرار دهد.
امام جمعه مشهد گفت: توسعه اقتصادی و غلبه بر دشمن در جنگ اقتصادی به سه عامل نیروی انسانی، سرمایه و فناوری نیاز دارد که در هر سه بخش قوی و توانمند هستیم.
وی افزود: تراکم نقدینگی یک میلیون و ۸۰۰ هزار میلیارد تومانی در کشور بزرگترین سرمایه ای است که ما را از هر سرمایه خارجی بی نیاز می کند.
آیت الله علم الهدی اظهار داشت: همچنین وجود استعداد های فراوان و توانمند در کشور نیاز به نهاد و جریان پرورشی و آموزشی قوی دارد که این استعدادهای بالفعل را به بالقوه بدل کرده و این نهاد و جریان چیزی جز دانشگاه فنی و حرفه ای نیست.
وی با بیان اینکه امروز در عرصه امکانات آموزشی فنی و مهندسی اغلب توجه به یک سری دانشگاه های خاص می شود گفت: این در حالی است که ارائه امکانات به دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند امکان و حرکت ارزشی را توسعه دهد و باید توجه داشت که حرف اول را در توسعه این دانشگاه مدیریت و اعضای هیات علمی آن می زنند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه با هنر دشمنی و مشکلی نداریم افزود: هنر باید در استخدام انسان سازی قرار گیرد تا فرهنگ جامعه مترقی شود، ما با هنری مشکل داریم که در استخدام ابتذال قرار می گیرد و موجب هدایت جامعه به زوال می شود در حالی که هنر باید در استخدام فرهنگ دینی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: دشمنی با هنر به مثابه دشمنی با علم است و به شدت مخالف این هستیم که هنر ابزاری برای توسعه ابتذال و مورد استفاده برخی در راه های نامشروع و کسب درآمد شود بلکه باید از هنر در انسان سازی و توسعه فرهنگ دینی بهره برد.

آیت الله علم الهدی گفت: بنیان فرهنگ در جامعه بر مبنای هنر است و جایگاه هنر به قدری والاست که در قرآن در ابتدا برای جذب افراد از هنر بهره گرفته شده و سپس ضرورت ها و حقایق به افراد ارائه گردیده است.

وی با بیان اینکه قرن ۲۱ قرن فرهنگ و ایدئولوژی هاست افزود: فرهنگ اسلامی قوی ترین فرهنگ رایج در جهان محسوب می شود و اگر دنیای غرب مایل به ادامه سیادت و آقایی در قرن ۲۱ است باید اقدام به براندازی فرهنگ اسلامی کند که هرچند در همین راستا حرکت می کند اما موفق نخواهد شد.

امام جمعه مشهد اظهار داشت: در قرن حاضر فرهنگ ها با یکدیگر دچار رقابت می شوند و فرهنگ برنده به عنوان فرهنگ حاکم بر دنیا شناخته می شود و دنیای غرب با علم به اینکه فرهنگ اسلامی برنده نهایی است تلاش در مبارزه با آن دارد.

وی گفت: باید برای توسعه فرهنگ دینی خود از ابزار هنر بهره ببریم و در این راستا همه مسئولیت دارند.

بیست و هفتمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور که از سوم شهریور در مشهد آغاز شده است مدت سه روز ادامه دارد.

۷۴۹۶/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =