۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 1172
کد خبر: 83450439
۰ نفر
هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در تهران آغاز شد

زاهدان- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هفته فرهنگی این استان در دو بخش جداگانه از عصر امروز (یکشنبه) در تهران آغاز شد و تا هشتم شهریور ادامه دارد.

مجتبی میرحسینی در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری ۱۵ هفته فرهنگی بر اساس کمپین گردشگری یک موج ملی و کشوری است که با ۲۵ رویداد فرا استانی و ۱۵ رویداد استانی نظر به اهمیت موضوع گردشگری در سیستان و بلوچستان در ۱۵ استان برگزار می‌شود.

وی گفت: در هفته‌های فرهنگی تمامی آداب و رسوم، سنن، تمدن و نقاط تاریخی و فرهنگی سیستان و بلوچستان به هموطنان ساکن در استان‌های کشور معرفی تا این استان به عنوان استان گردشگر پذیر معرفی شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: این شب‌ها و هفته‌های فرهنگی با شعار ملی «ایران برای سیستان و بلوچستان» با هدف معرفی این استان به عنوان یک مقصد ناشناخته گردشگری به اجرا در می‌آید.

وی بیان کرد: هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در تهران در ۲ بخش از سوم تا ۶ شهریور از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۲ در محل خانه هنرمندان و از ۶ تا هشتم شهریور در مجموعه فرهنگی، ورزشی توچال از ساعت ۱۰ صبح  تا ۲۲ شب برگزار می‌شود.

میرحسینی گفت: با توجه به مرکزیت و مرجعیت تهران اهمیت برگزاری شب‌های فرهنگی در پایتخت ایران بیشتر است و تعداد شب‌های بیشتری را در آنجا خواهیم داشت زیرا همه کشور به نوعی در تهران حضور دارند و هفته فرهنگی با برنامه‌های متنوع‌تری اجرا می‌شود.  

وی ادامه داد: همزمان با این رویداد نشست با آژانس‌داران و تورگردانان تهرانی که در حوزه تورهای داخلی فعالیت می‌کنند برای معرفی بیشتر سیستان و بلوچستان و بررسی چگونگی تعریف تور و ایجاد موج سفر به این استان در دستور کار قرار دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: هر چه در زمینه دسترسی سریع و ارزان به سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری شود به همان اندازه از حضور گردشگران مختلف بهره‌مند خواهیم شد و مسیر توسعه این استان هموارتر می شود.

وی اظهار داشت: نظر به اهمیت موضوع و نگاه دولتمردان، دفاتر اطلاع رسانی آثار گردشگری این استان در هر استان راه اندازی می‌شود.

میرحسینی گفت: شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان تاکنون در ۲ شهر یزد و بجنورد برگزار شده که با استقبال خوبی همراه بوده است.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =