۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 2185
کد خبر: 83450423
۰ نفر

برچسب‌ها

میزبانی مازندران از رقابت‌های نخستین المپیاد مینی‌گلف در کشور

ساری _ ایرنا _ ۱۶ تیم مینی‌گلف از سراسر کشور از امروز یکشنبه به مدت سه روز در مازندران به رقابت می‌پردازند.

به گزارش ایرنا از ساری دومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در حال برگزاری است و مازندران میزبانی نخستین المپیاد استعدادهای برتر مینی‌گلف کشور را  بر عهده دارد.

مینی‌گلف و حفاظت از محیط‌زیست

عضو کمیته فنی فدراسیون گلف در باره برگزاری این مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۶ تیم از سراسر کشور به مدت سه روز در مازندران در نخستین دوره از المپیاد استعدادهای برتر مینی‌گلف از سری مسابقات استعدادهای برتر ورزش کشور شرکت می‌کنند.

حنانه کاظمی با بیان اینکه در این مسابقات، آموزش و مسابقه را در کنار هم برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقات، استعدادیابی و آموزش اصولی و از سنین پایه است تا از ظرفیت‌های ورزش گلف و مینی‌گلف در کشور بهره ببریم.

وی با اشاره به اینکه ورزش گلف، شرایط سنی ندارد و افراد در هر سنی می‌توانند به این ورزش روی آورند، افزود: اما هدف وزارت ورزش، آموزش اصولی از سنین کودکی است.

کاظمی با بیان اینکه مسابقات ویژه پسران تا پنجم شهریور ماه در مازندران برگزار می‌شود، تصریح کرد: مسابقات ویژه دختران از هفت تا ۱۰ شهریور ماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری این مسابقات، آموزش رایگان هم داریم و منتخبان این مسابقات، در طول سال زیر نظر وزارت ورزش و فدراسیون گلف و مینی‌گلف آموزش‌های لازم را خواهند دید و به دیگر مسابقات اعزام می‌شوند.

کاظمی با اشاره به استفاده از تصویر پلنگ مازندران در پوسترهای برگزاری این مسابقات، گفت: فدراسیون گلف، حامی محیط زیست بوده و از دیگر اهداف ما در برگزاری این مسابقات، اقدامات فرهنگی در زمینه محیط زیست و حفظ این گونه زیستی مهم در مازندران است.

گلف و فرصت گردشگری برای مازندران

رئیس هیات گلف مازندران هم در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: مازندران استعدادهای بسیاری در زمینه ورزش‌های مختلف و به ویژه گلف و مینی‌گلف دارد.

وحید شمسی افزود: رادمهر حسن‌پور از مازندران عضو تیم ملی گلف در رده سنی زیر ۱۸ سال و از استعدادهای برتر این رشته ورزشی است.

وی ادامه داد: با توجه به توریستی بودن مازندران و سازگاری رشته گلف با طبیعت، می‌توانیم در زمینه توریسم ورزشی فعالیت کنیم.

شمسی خاطرنشان کرد: گلف ورزشی تمرکزی و آرامبخش است و در مازندران زمینه خوبی برای پیشرفت دارد.

رقابت ۱۶ تیم در مازندران

مدیر اجرایی نخستین المپیاد استعدادهای برتر مینی‌گلف کشور به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات در رده سنی ۱۰ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود که در ۲ گروه ۱۰ تا ۱۴ و ۱۴ تا ۱۸ سال دسته‌بندی شده‌اند.

امید نجفی با اشاره به اینکه هر تیم دارای چهار بازیکن و یک سرپرست است، اظهار کرد: مازندران هم با ۲ تیم در این مسابقات در کنار استان‌های اصفهان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، اردبیل، قم، گیلان، گلستان، سمنان، تهران، مرکزی، همدان، قزوین و زنجان حضور دارد.

این مسابقات از امروز در ساری آغاز شده و تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد.

/۱۸۹۹/۹۹۲۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =