افتتاح ۶ پروژه مخابراتی در هرمزگان به مناسبت هفته دولت

بندرعباس - ایرنا - ۶ پروژه مخابراتی در هرمزگان از جمله افزایش پهنای باند مسیر شرق، غرب و شمال استان به مناسبت هفته دولت بهره برداری می شوند.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان اظهار کرد: بیش از ۴۱۸ کیلومتر پروژه فیبر نوری برای روستاهای هرمزگان با دستور وزیر ارتباطات و مخابرات ایران و با اعتبار ۴۹۰ میلیارد ریال آغاز شده که در هفته دولت بخشی از آن برای انتقال ترافیک داده مورد استفاده قرار می گیرد.

امیر یگانه افزود: افزایش ۵ برابری پهنای باند شرق، غرب و شمال استان به‌طور کامل به پایان رسیده و ۲۵۱ سایت GSM روستایی با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال به همراه اول تبدیل شده اند که این هفته به صورت رسمی بهره برداری می شوند

وی اضافه کرد: تبدیل GSM های روستایی از هزینه روستاییان کاسته و ارتباط آنان به همراه اول با تعرفه پایین تبدیل شد.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان همچنین عنوان کرد: برای بهبود ارائه خدمات دولت الکترونیک در استان هرمزگان، ارتباط اداره‌ها و دستگاه‌های مختلف مانند اداره کل ثبت‌اسناد، ثبت‌احوال و دادگستری‌ها به فیبرنوری برقرار شد تا ارتباط پایدار و پرسرعتی با واحدهای مرتبط برقرار داشته باشند.

به گفته یگانه، تمام پروژه های مخابراتی هرمزگان کاربردی بوده و هیچ پروژه‌ای در این استان به صورت نمایشی مورد بهره برداری قرار نخواهد گرفت.

۳۲۱۹/۲۰۹۴
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =