تهدیدهای دشمنان به فرصت تبدیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: اگرچه تحریم‌ها زحماتی را برای مردم و مسئولان ایجاد کرده اما به لطف خداوند تهدیدهای دشمنان را به فرصت تبدیل می‌کنیم تا دشمنان مانند گذشته مایوس شوند.

سید کمال‌الدین میرجعفریان روز یکشنبه در آیین افتتاح همزمان گازرسانی به هفت واحد صنعتی و تولیدی شهرستان سرایان افزود: اکنون کشور ما در شرایطی قرار دارد که دشمنان ما که بویی از انسانیت و اخلاقیت نبردند، تمام توان خود را به کار بسته‌اند تا مردم و نظام جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهند.

وی بیان کرد: با لطف خداوند متعال و اقتداری که روز به روز برای نظام جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی نمود پیدا می‌کند قطع یقین با تلاش گسترده‌ای که دولتمردان انجام دادند و می‌دهند، نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: علیرغم تمام محدودیت‌هایی که دشمنان ایجاد کردند در نقاط مختلف ایران اسلامی شاهد به بار نشستن تعداد زیادی از طرح‌های عمرانی و اقتصادی هستیم.

وی همچنین روند پیشرفت مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان سرایان را خوب ارزیابی کرد و گفت: این شهرستان پیشتاز در زمینه اجرای مصوبات سفر است.

میرجعفریان اظهار داشت: اقدامات فرماندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی سرایان درخصوص پیگیری و اجرای مصوبات سفر استاندار قابل تقدیر است.

وی گفت: استاندار خراسان جنوبی در قالب سفرهای شهرستانی از تمام نقاط محروم استان بازدید داشته و نیازمندی‌های مناطق احصا شده که در قالب مصوبات سفر این نیازمندی‌ها پیگیری و اجرایی می‌شود.

میرجعفریان بیان کرد: سرایان در زمینه گازرسانی پیشتاز است و تاکنون ۹۱ درصد جمعیت این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند و گازرسانی به تعداد دیگری از روستاها در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: در چند سال اخیر روند گازرسانی به روستاهای خراسان جنوبی شتاب گرفته که امید است به زودی جشن پایان گازرسانی به روستاها را برگزار کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، یکی از مشکلات واحدهای تولیدی را تامین انرژی واحدها دانست و گفت: نعمت گاز یکی از بهترین، پاک‌ترین و با صرفه‌ترین انرژی‌ها است که با مدیریت خوب شرکت گاز استان، گازرسانی به واحدهای تولیدی استان به خوبی هدف‌گذاری شده است.

همزمان با دومین روز هفته دولت با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی، فرماندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستان سرایان، طرح گازرسانی به هفت واحد صنعتی و تولیدی این شهرستان به بهره برداری رسید.

این طرح شامل اجرای ۲۱ کیلومتر خط تغذیه و شبکه، ایستگاه اندازه گیری و انشعابات مربوط است که برای اجرای آن ۲۱ میلیارد ریال هزینه شده است.  

یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و زیربنایی در استان خراسان جنوبی با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۹۸۰ طرح با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح با پیش بینی اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این استان مرزی آغاز می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی در نخستین روز هفته دولت برای افتتاح طرح‌های هفته دولت به شهرستان درمیان سفر کرد.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

شهر سرایان مرکز این شهرستان در ۱۶۰ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

۷۵۵۶* ۶۰۵۴