۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83450277
۰ نفر

برچسب‌ها

زمینه اشتغال برای یک هزار نیازمند در البرز فراهم شد

کرج – ایرنا- کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز با هدف اجرای  طرح هدایت و راهبری شغلی زمینه اشتغال برای یک هزار نیازمند در این استان را با همکاری یک شرکت خصوصی فراهم کرد.

به گزارش ایرنا ،مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز روز یکشنبه در همایش کارآفرینی که در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: براین اساس حرکت مسیر تولید صادرات محور و بازار محور و ایجاد زنجیره‌های توزیع و فروش برای یک‌هزار مددجوی مشمول انجام خواهد شد.

محمد محمدی فرد ادامه داد: مطابق توافق صورت گرفته با شرکت انتخاب کاوشگران مفید، تامین هزینه تجهیزات اشتغال با این نهاد است و شرکت کارآفرین نیز به جهت ضمانت خرید محصولات سفارشی تولیدشده، مواد اولیه را تأمین خواهد کرد.

وی هماهنگ‌سازی و ایجاد زنجیره‌های تولید بر اساس نیازهای صادراتی و داخلی بازار محور، ایجاد اشتغال در محورهای تولیدی و توزیعی و ارائه مسیرها و زیرساخت‌های تولیدی، هماهنگ‌سازی تولیدات برای ایجاد برندهای پرقدرت و استاندارد سازی محصولات را ازجمله ویژگی‌های این طرح برشمرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز افزود: بر اساس شناسایی و جداسازی مددجویان کارجو و ارزیابی توانمندی، شرایط اقلیمی و محیطی آن‌ها از ۶ الی  ۶۰ ساعت آموزش‌های مداوم و متمرکز ارائه می‌شود و در پایان هر دوره نیز به کسانی که با موفقیت دوره را به پایان رسانده‌اند گواهینامه معتبر فنی و حرفه‌ای اعطا خواهد شد.

وی گفت: کمیته امداد امام (ره) استان البرز در این طرح متعهد است نسبت به معرفی افراد تحت پوشش برای ایجاد زنجیره‌های تولید بازار محور مشترک، شناسایی واحدهای نیمه فعال و دارای مشکلات تولید و فروش باهدف کمک به آنان، همکاری درزمینه آموزش و هماهنگ‌سازی گروه‌های هدف، کمک به ایجاد پل‌های ارتباطی و ایجاد خوشه‌های بازار محور تولیدات خانگی و صنعتی، اطلاع‌رسانی مطلوب به کاربران و کمک به مددجویان کارجو برای خرید تجهیزات و مشارکت درراه اندازی کارگاه‌های متمرکز اقدام کند.

در همایش کارآفرینی  استان البرز ۸۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز حضور داشتند که از دوره های توجیهی این همایش برای ورود به بازار کار بهره مند شدند.

کمیته امداد البرز حدود ۴۵ هزار مددجود دارد.

۸۰۲۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =