۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83450266
۰ نفر
۷۹ واحد تولیدی راکد امسال در استان اردبیل فعال می‌شود

اردبیل-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۱۵۸واحد تولیدی قابل احیا در استان شناسایی شده و امسال فعال سازی ۷۹ واحد از این تعداد در برنامه قرار گرفته است.

 ارژنگ عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد استان را ۳۹۷ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۵۸ طرح قابل احیا شناسایی شده و برای احیای دوباره آنها  ۲هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال  تسهیلات در قالب نوسازی ،بهسازی و سرمایه در گردش مورد نیاز است.

او بیان کرد: هزار و ۱۴۶ واحد در بخش صنعت و معدن استان دارای پروانه بهره‌برداری  هستند که از این تعداد ۷۴۹ مورد فعال و نیمه‌فعال است.

به گفته وی، در بخش کشاورزی هم هزار و ۹۹۳ واحد تولیدی شناسایی شده که هزار و ۷۰۶ مورد آن فعال ،۲۴۱ مورد راکد بوده که ۱۶۵ مورد آن قابل احیاست.

عزیزی گفت: برای احیای واحدهای کشاورزی سه هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز بوده  و فعال‌سازی ۵۰ درصد واحدهای راکد در بخش کشاورزی برای سال ۹۸ برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی ۱۱۴ واحد دام سبک و سنگین ،۲۶ واحد طیور،۲۳۱ طرح صنایع تبدیلی و هشت طرح گلخانه‌ای راکد و نیمه‌فعال شناسایی شده است.

معاون استاندار اردبیل اظهار کرد: چهار اولویت اصلی "حفظ و صیانت از اشتغال موجود واحدهای تولیدی و صنعتی؛  ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی ؛ احیای واحدهای راکد و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام" برای  نجات بنگاه‌های اقتصادی از رکود مدنظر قرار گرفته که با اجرا این اولویت‌ها شاهد رونق تولید و اشتغال در استان خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه طرح‌های نیمه‌تمام در بخش‌های صنعتی ،کشاورزی و گردشگری شناسایی  شده  است، گفت: این طرح‌ها شامل  ۴۶ طرح در بخش صنعت ، ۴۹ طرح در بخش کشاورزی و  ۴۸ طرح در بخش گردشگری ۴۸ است. 


عزیزی افزود: برای تکمیل طرح‌های صنعتی نیمه تمام ۱۱ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال ،برای تکمیل طرح‌های کشاورزی نیمه‌تمام ۲۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و برای تکمیل طرح‌های گردشگری ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز است.

وی اضافه کرد: در صورت تکمیل طرح‌های صنعتی نیمه تمام ۶ هزار و ۵۱۶ اشتغال ، تکمیل طرح‌های کشاورزی سه هزار و ۴۳۱ اشتغال و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام گردشگری ۴۵۳ اشتغال در استان ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت:مدیران بانک‌های عامل در سفر به اردبیل سرمایه‌گذاری ۷۰ هزار میلیارد ریال در استان را تعهد کردند که امید است این سرمایه‌گذاری‌ها هر چه زودتر تحقق یابد.

عزیزی افزود: ۷۰ درصد این سرمایه‌گذاری‌ها مربوط به بانک‌های ملی و کشاورزی در بخش‌های مختلف صنعت،گردشگری و کشاورزی است.

وی اضافه کرد: برای پایاب سد گیوی هم بانک سپه و کشاورزی در تامین فاینانس داخلی اعلام آمادگی کردند و قرار است ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه اختصاص داده شود.

عزیزی اظهار داشت: برای فاضلاب شهر اردبیل و نمین بانک مسکن و ملت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ، برای پایاب سد سبلان بانک توسعه تعاون ۶۰۰ میلیارد ریال و برای احداث گلخانه‌ها هم بانک کشاورزی به میزان ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =