۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83450210
۱ نفر
جسد جوان غرق شده در چاه حفر شده بستر هامون پیدا شد

زاهدان- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان گفت: جسد چوپان جوان ۳۸ ساله که در یکی از چاه‌های حفر شده در بستر تالاب هامون غرق شده بود بعد از تلاش پنج ساعته کشف شد.

محمد کرمی‌زاده روز یکشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حادثه غرق شدگی این جوان صبح امروز به جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز اطلاع داده شد که بلافاصله تیم‌های غواصی و امدادی شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: برای پیدا کردن سریعتر این فرد تیم‌های امداد و نجات از جمعیت هلال احمر شهرستان زابل و زهک به محل حادثه اعزام شدند که بعد از تلاش پنج ساعته موفق به کشف جسد این فرد شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر نیمروز عدم آشنایی به فن شنا را دلیل غرق شدگی این فرد ذکر کرد و افزود: با توجه به آشنا نبودن مردم از وضعیت رودخانه‌ها و چاه‌های حفر شده در بستر تالاب هامون از خانواده‌ها تقاضا می‌شود از تردد و شنا در محدوده این مکان پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا با توجه به خشکسالی دو دهه گذشته در منطقه سیستان بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود در مصب رودخانه ها و انهار اقدام به حفر چاه یا چاهک کرده اند که اکنون با جاری شدن آب در این رودخانه ها محل و مکان چاهها برای مردم ناآشناست و افرادی که برای شنا وارد این رودخانه ها و انهار می شوند احتمال غرق شدن آنها در این چاه‌ها بسیار زیاد است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =