۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83450209
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد خودرو در جاده‌های اردبیل افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: تردد خودرو در پنج ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال در جاده های این استان ۹.۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، علی رحمتی روز یکشنبه در بازدید از محور اردبیل - مشگین شهر افزود: در پنج ماه امسال در مجموع ۵۲ میلیون و ۳۱۵ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته ۴۷ میلیون و ۸۹۶ هزار تردد ثبت شده بود.

وی بیان کرد: تعداد ترددها در جاده‌های استان توسط  ۶۴ سامانه تردد شمار ثبت می شود.

رحمتی هوشمندسازی جاده ها را از جمله الویت های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل عنوان کرد و ادامه داد: هم اکنون ۴۰ دوربین نظارت تصویری،۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

او با اشاره به اینکه در این مدت بیشترین میزان تردد با پنج میلیون و ۲۹۷ هزار مورد در محور اردبیل - آستارا و بالعکس و اردبیل - سه راهی سرعین با چهار میلیون و ۶۱۴ هزار مورد به ثبت رسیده است، افزود: در تعطیلات عید قربان تا غدیر ۶ میلیون و ۳۴۹ هزار تردد در  محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه در پنج ماه گذشته سه میلیون و ۱۵۱ هزار سرعت غیرمجاز نیز توسط سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت در جاده های استان به ثبت رسیده است، گفت: انتظار داریم مردم و مسافران با رعایت کامل قوانین و مقررات سفری ایمن داشته باشند.

به گفته وی در حال حاضر ۱۴ گروه راهداری استان به همراه پلیس راه مشغول امدادرسانی به مسافران و گردشگران می‌باشند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه است و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه الن محسوب می شود.

۶۱۳۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =