معاون وزیر آموزش و پرورش: از توجه به ورزش کوتاه نمی‌آییم

تهران- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه از توجه به ورزش کوتاه نمی‌آییم گفت: ورزش دانش‌آموزی ریل‌گذاری برای قهرمان‌پروری و مسیر را برای ورزش کشور هموار می‌کند.

مراسم بدرقه تیم فوتسال دانش‌آموزی ایران برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی مدارس آسیا با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش امروز (یکشنبه) در محل این وزارتخانه برگزار شد.

مسابقات فوتسال قهرمانی مدارس آسیا از پنجم تا یازدهم شهریور در تایلند برگزار می‌شود.

«مهرزاد حمیدی» در این مراسم با اشاره به توجه ویژه وزارتخانه به ورزش در کنار آموزش اظهار داشت: تیم کنونی حاصل یک تلاش ۲ ساله در زمینه ورزش دانش‌آموزی است. تلاشی که از مسابقات درون مدرسه‌ای آغاز و در نهایت به قهرمانی ختم شد.

وی اظهار داشت: در شکل‌گیری این تیم نهادها و اداره کل‌های زیادی نقش داشتند که باید از تلاش‌های فدراسیون ورزش دانش‌آموزی قدردانی شود زیرا این ۱۲ نفر نماینده ۱۴ میلیون دانش‌آموز هستند.

حمیدی گفت: ورزش دانش‌آموزی ریل گذاری برای قهرمان‌پروری است و ریل موفقیت را پیش روی نخبگان قرار می‌دهد. قرار گرفتن دانش‌آموزان در تیم منتخب می‌تواند مسیر موفقیت این گروه را هموار کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور عنوان کرد: هر چند که تحریم‌ها شرایط را سخت کرده،  اما این موضوع سبب نمی‌شود تا از توجه به ورزش کوتاه بیاییم. این وزارتخانه در سخت‌ترین شرایط زمینه را برای اعزام تیم فوتسال دانش آموزی به مسابقه‌های مدارس آسیا فراهم کرد.

وی تصریح کرد: پیش از قهرمانی انتظار پهلوانی را از ورزشکاران داریم. انتظاری که می تواند زمینه را برای رشد تک تک دانش آموزان فراهم کند. نباید آرمان‌های کشورمان در سفر خارجی در لابه لای زرق و برق این سفر گم شود.  

«حسین بابویی» رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی نیز گفت: چهار مرحله اردو تشکیل شد تا از میان ۶۰ بازیکن منتخب کشوری ۱۲ نفر منتخب به مسابقات تایلند اعزام شوند و این امر بدون حمایت معاونت تربیت بدنی و سلامت امکان پذیر نبود.

وی ادامه داد: زحمات زیادی برای شناسایی این ۱۲ نخبه کشیده شده است. حمایت وزارت آموزش و پرورش موجب شد تا دانش‌آموزان ایرانی در سطح جهان و آسیا بسیار خوب بدرخشند.

رییس فدراسیون دانش‌آموزی با اشاره به برتری ارزش‌های اخلاقی ورزشکاران ایرانی بر ورزش، گفت: دانش‌آموزان ایرانی می‌توانند با به نمایش گذاشتن اخلاق و ارزش‌های والا به الگویی در سطح  این مسابقات تبدیل شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =