۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83450132
۰ نفر
استاندار: موانع پرداخت تسهیلات سرمایه گذاری در ایلام بر طرف شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام خواستار پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی و طرح های توجیه دار آنان شد و گفت: موانع زیادی در پرداخت تسهیلات و سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی ایجاد می شود که باید با بررسی و رفع این موانع کارآفرینان این حوزه را تشویق به ادامه کار کنیم.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار داشت: چه دلیلی برای معوق ماندن 6 ماه کار یک متقاضی وجود دارد و چرا پیگیری مصوبات کارگروه به کندی پیش می رود.

وی تاکید کرد: حمایت از طرح های اشتغالزایی و رونق تولید در استان باید با همت مضاعف اقدام و از سرمایه گذاران ذیصلاح و کارآفرینان واقعی حمایت شود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مجتمع گردشگری ایوان گفت: اقدامات لازم برای مجتمع گردشگری ایوان صورت گیرد و  ظرف یک هفته تغییر کاربری با کمترین قیمت انجام شود.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: بانک نیز تنها با قبول پروانه ساخت اقدامات لازم را برای پرداخت تسهیلات ظرف دو هفته به این مجتمع اقدام کند.

وی در خصوص بیمارستان کوثر شهر ایلام نیز گفت: با توجه به امهال تسهیلات سرمایه ثابت از محل زلزله در زمان سررسید تسهیلات موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به معوق شدن تسهیلات سرمایه در گردش بانک عامل نسبت به تسقیط مجدد به مدت 36 ماه اقدام کند و تامکین اجتماعی ضمن بخشودگی جرائم مانده بدهی نامبرده را در 12 قسط ماهیانه تقسیط کند.

به گفته استاندار ایلام مقرر شد بدهی مالیاتی شرکت کبیربام دره شهر با اعمال بخشودگی 95 درصد جرائم در هشت قسط ماهیانه تقسیط شود.

رفع مشکلات مجتمع گردشگری و شرکت خوراک دام و طیور شمس ایوان، واحد تولید کود شیمیایی شهرستان دهلران، شرکت کبیر بام دره شهر تولیدکننده قیر ایزوگام  و بیمارستان کوثر ایلام در دستور کار ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد واحد تولید کود شیمیایی شهرستان دهلران نیز ظرف مدت 10 روز ز تاریخ ابلاغ مصوبه نسبت به پرداخت پنج درصد از کل بدهی اقدام و بانک عامل پس از دریافت مبلغ مانده، بدهی خود را در 24 ماه با اقساط سه ماهه تقسیط و محل طرح از رهن بانک خارج و ملک ترهینی مجددا ارزیابی و در صورت پوشش در ازای بدهی در رهن بماند و در صورت عدم پوشش وثیقه شهری جایگزین ترهین شود.

7180/6034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =