۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83450058
۲ نفر

برچسب‌ها

انباری در ویرجینیا؛ جایی که نقاشی‌های باب راس خاک می‌خورند

تهران – ایرنا – تاکنون اندیشیده‌اید که چه بر سر نقاشی‌های «باب راس» نقاش معروف آمریکایی آمد؛ حالا بیش از یک‌هزار و یک‌صد اثر از این نقاش در انباری در ویرجینیا در شرایط نامناسب نگهداری، کشف شده است.

به  گزارش پایگاه اینترنتی «آرت نت»، گروهی از گزارشگران روزنامه نیویورک تایمز تصمیم گرفتند نقاش معروف آمریکایی را که در کوتاه ترین زمان ممکن تابلوهایی با رنگ و روغن را خلق می کرد، مکان‌یابی کنند.

این گزارشگران در نهایت به انباری بزرگ در شهر «هرندن» ویرجینیا رسیدند که آثار راس در آنجا انبار شده بود.

به گفته «جوان کووالسکی» (Joan Kowalski) رئیس شرکت باب راس، اگرچه این شرکت بسیاری از آثار راس را در حدود یک‌هزار و ۱۶۵ اثر در اختیار دارد، اما از سرمایه کافی برای نگهداری شایسته از این آثار را در اختیار ندارد.

گزارشگران نیویورک تایمز با تهیه ویدئویی نشان دادند که آثار نقاشی راس در انباری در ویرجینیا روی هم انباشته شده است، بدون آنکه سیستم کنترل کیفیت هوا در این مکان فعال باشد.

از سویی، موزه هنر آمریکایی «اسمیتسونین» در واشنگتن پس از دریافت نامه های متعددی از طرف هواداران دوآتشه راس، تعدادی از نقاشی های وی را برای مجموعه خود تصاحب کرد.

این موزه همچنین سه‌پایه مورد استفاده راس در برنامه تلویزیونی «لذت نقاشی» و دو دفترچه حاوی دست‌نوشته های وی را به مجموعه خود افزود.

راس، نقاش آمریکایی و مدرس هنر بود که ۲۹ اکتبر ۱۹۴۲ به دنیا آمد و ۴ ژوئیه ۱۹۹۵ از دنیا رفت. او خالق برنامه لذت نقاشی و اجراکننده این برنامه بود که از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ در آمریکا روی آنتن رفت و همچنین در کانادا، آمریکای لاتین، اروپا و ایران نمایش داده شد.

راس از یک شخصیت معروف تلویزیونی در سال های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به یک چهره نامدار اینترنتی در سده بیست و یک تبدیل شد و سال ها پس از مرگ، به واسطه فعالیت هوادارانش در یوتیوب و وب سایت های دیگر، محبوبیت بالایی پیدا کرد.

بسیاری، این هنرمند را با تکیه کلام‌های مورد استفاده اش در حین نقاشی همچون «درخت های کوچک خوشحال» در صحنه های برنامه لذت نقاشی، به خوبی می شناسند. او از تکنیک آلاپریما یا خیس در خیس، منظره‌سازی سریع و نیز استفاده از ابزارهای ساده بسیاری را به نقاشی علاقه‌مند کرده بود. برنامه تلویزیونی باب راس در ایران از سال ۱۳۸۰ در شبکهٔ چهارم صدا و سیما پخش شد و تا سال‌ها ادامه یافت. این برنامه با صدای کیکاووس یاکیده بینندگان بسیاری را با خود همراه کرده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =