نتایج کنکور امسال موثر نبودن هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را نشان داد

مشهد- ایرنا- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: انتخاب رشته شرکت‌کنندگان در کنکور امسال دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نشان از نامناسب بودن هدایت و مشاوره تحصیلی دانش آموزان دارد.

ابراهیم صالحی روز یکشنبه در مراسم افتتاح بیست و هفتمین جشنواره سراسری فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای در مشهد افزود: شرکت ۴۶۰ هزار نفر در گروه آموزشی علوم تجربی و کاهش شدید حضور دانش آموزان در گروه های ریاضی، فیزیک و علوم انسانی نشان از ناموفق بودن هدایت تحصیلی در کنکور امسال دارد.
وی اظهار داشت: با وضع موجود بیش از ۷۰ درصد شرکت کنندگان گروه علوم تجربی فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری را ندارند.
وی با بیان اینکه مسیر توسعه و پیشرفت یک کشور از مسیر رشته های مهارتی عبور می کند گفت: بسیاری از سیستم های آموزشی کشورهای توسعه یافته ۷۰ تا ۸۰ درصد دانش آموزان خود را در رشته های مهارتی و فنی و ۲۰ تا ۳۰ درصد را در رشته های نظری هدایت کرده اند.
صالحی افزود: تقویت و حمایت از دانشگاه های فنی و حرفه ای و سرمایه گذاری در این حوزه ضرورتی برای توسعه و پیشرفت کشور است.
وی اظهار داشت: این در حالی است که دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با داشتن ۱۷۳ دانشکده و ۱۵۰ هزار دانشجو هنوز نیازمند سرمایه گذاری برای توسعه کمی و کیفی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: در حال حاضر دانشکده های فنی و حرفه ای وضعیت مناسبی نداشته و بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال برای ارتقای ۱۲۰۰ کارگاه آموزشی خود نیاز دارند.

وی افزود: کیفیت آموزش در این دانشکده ها در اولویت قرار دارد که در این راستا مهر ماه امسال ۱۲۰ عضو جدید هیات علمی به چرخه آموزشی این دانشگاه در کشور افزوده می شود.
بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور مدت سه روز در مشهد ادامه دارد.

۷۴۹۶/۶۰۵۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =