۸۰ نقطه کردستان به شبکه فیبر نوری متصل شد

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان از اجرای شبکه و سرویس فیبرنوری (FTTH) در بیش از ۸۰ نقطه این استان و واگذاری انشعاب اینترنت بر این بستر جدید و مدرن به متقاضیان خبر داد.

آزاد حکمت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون عملیات و اقدامات فنی برای کابل کشی این سرویس در بیش از ۱۰۰ نقطه استان اجرا شده اما کار واگذاری در ۸۰ نقطه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: مسکن مهر دگایران سنندج، تازه آباد سقز، قای برده و بنی رزان بانه، مجتمع استاندارد سنندج، مجتمع استخر شین، شهرک بهداشت و موسک ۳ مریوان از جمله نقاطی هستند که از سرویس فیبر نوری بهره‌مند شدند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: روستای آساوله سنندج، شهرک گلستان و بوستان بانه، فاز ۳ مسکن مهر سنندج نیز جزو ۲۰ نقطه باقی مانده استان هستند که تجهیزات و امکانات FTTH در آن نصب شده و به زودی راه اندازی می‌شود.

حکمت تعداد مشتریان سرویس FTTH در استان را یک هزار و ۳۷۳ مورد اعلام کرد و گفت: ظرفیت سازی برای ۴۱ هزار و ۶۰۰ مشترک دیگر در استان انجام شده است و آمادگی برای واگذاری این سرویس به متقاضیان جدید وجود دارد.

وی افزود: تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان اجرا شده و برای حذف و کاهش نقاط محروم روستایی به لحاظ بهره گیری از خدمات مخابراتی برنامه های چشمگیری در روستاها داریم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تاکید کرد: در حال حاضر ۱۶۱ هزار و ۶۹۶ پورت ADSL(اینترنت پرسرعت)  منصوبه نیز در استان وجود دارد که تعداد ۹۲ هزار و ۲۰۰ پورت آن واگذار شده است.

حکمت با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در ۳۱ نقطه روستایی استان خدمات و زیرساخت های مخابراتی توسعه و افزایش یافته است، گفت: این اقدام جز برنامه های اولویت دار مخابرات منطقه بوده که به منظور بهبود وضعیت سیستم‌های نگهداری و ارتقا کیفیت محصولات قابل ارائه به مشتریان صورت گرفته است.

وی یادآور شد: با اجرای عملیات و پروژه های فنی و توسعه زیر ساخت های لازم، شرایط بهره‌گیری و استفاده ۱۹ هزار مشترک در ۴۸۰ روستا از اینترنت پرسرعت مخابرات فراهم شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه واگذاری خط‌های تلفن ثابت جدید در استان بر بستر فیبر نوری خواهد بود، اضافه کرد: SIPPHONE  از دیگر سرویس های قابل ارائه مخابرات به مشتریان است، ضمن اینکه این سرویس یک اکانت یا خط تلفن روی بستر اینترنت است که مخابرات منطقه به مشتریانی که از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنند آن را ارائه می‌دهد.

ظرفیت و سرعت نامحدود،  عدم اشغالی خط تلفن مخابرات، عدم نیاز به شماره گیری شماره اتصال به شبکه، اقتصادی بودن سرویس مورد نظر، مصرف پهنای باند اندک اینترنتی، برقراری تماس با کیفیت عالی و بدون نویز خطوط تلفن مخابرات و امکان تمدید آنلاین از جمله مزایای این سرویس است.

حکمت با بیان اینکه سرویس ذکر شده مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است، افزود: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۵۳۰ مشترک در استان از مزایا و خدمات آن بهره می‌گیرند.

در حال حاضر یک هزار و ۶۰۱ روستای کردستان از خدمات ارتباطی مخابرات بهره‌مند هستند و یک هزار و ۹۲۸ شماره تلفن ثابت منصوبه در استان وجود دارد که ۴۸۸ هزار و  ۷۷۹ خط آن با ضریب نفوذ  ۲۹، ۸ درصد مشغول بکار است.

۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =