دستگیری سلبریتی‌های آمبولانس سوار و زنان پایتخت چاق‌تر از مردان

استان‌ها - ایرنا - شناسایی زیستگاه جدید یوز آسیایی در سمنان، زنان تهرانی چاق‌تر از مردان، تجمع کارگران هپکوی اراک، انجام اقدام‌های غیرکارشناسی در اقتصاد ایران، ابقای هاشمی در ریاست شورای شهر تهران، رشد نکردن اقتصاد و فرهنگ کشور همپای قدرت دفاعی، راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی حقوق کودکان، فعالیت ۳۰۰ هزار همیار طبیعت در ایران و سلبریتی‌های آمبولانس سوار دستگیر می‌شوند از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا است.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

زیستگاه جدید یوزپلنگ آسیایی در سمنان شناسایی شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: چاه شیرین واقع در جنوب شهرستان سمنان به عنوان زیستگاه جدید به مناطق زیستگاهی یوزپلنگ آسیایی در ایران اضافه شد.
گزارش‌های غیر رسمی از ۵۰ سال گذشته حاکی از وجود یوزپلنگ آسیایی در منطقه شکارممنوع چاه شیرین بوده است، اما هیچ تصویری مبنی بر وجود این حیوان در حیات وحش ثبت نشده بود؛ به دلیل ثبت نشدن تصویر و نبود مدرک مبنی بر زیست یوزپلنگ آسیایی در منطقه چاه‌شیرین شهرستان سمنان، این منطقه به عنوان زیستگاه منتخب یوز، در برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد ثبت نشده بود.
نرخ هر متر مکعب آب انتقالی از دریای عمان به مشهد ۳.۲ دلار است
مجری طرح مطالعات شیرین سازی و انتقال آب از دریای عمان به استان های مرزی شرق کشور گفت: قیمت هر متر مکعب آب شیرینی که از دریای عمان به استان خراسان رضوی و مشهد می رسد، ۳.۲ دلار برآورد شده و هزینه اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی ۳.۹ میلیارد دلار پیش بینی شده است.
علی عبداللهی افزود: براساس این برآورد نرخ هر متر مکعب آب انتقالی از دریای عمان در استان سیستان و بلوچستان هشت دهم دلار و در شهرستان بیرجند ۲.۶ دلار برآورد شده است.
کارگران هپکو اراک خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند
کارگران واحد صنعتی هپکو اراک صبح روز یکشنبه با حضور در هسته مرکزی شهر اراک خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات و مطالبات صنفی خود شدند.
این کارگران خواستار تسریع در  پرداخت حقوق و مزایای معوقه خود شدند و از مسئولان درخواست دارند که با کارسازی برای خطوط تولید نقدیگی لازم را برای رونق اقتصادی و پرداخت به موقع حقوقشان فراهم کنند.
اجرایی شدن قرارداد سال گذشته وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه  انواع ماشین آلات راه سازی از خواسته های مهم این کارگران است.
شرکت هپکو در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد.
زنان پایتخت چاق‌تر و افسرده‌تر از مردان
براساس نتایج پیمایش ملی بیماری‌های غیرواگیر در سال ۱۳۹۵ حدود ۷۰ درصد مردان و ۸۷ درصد زنان فعالیت فیزیکی کمتر از ۱۵۰ دقیقه در هفته دارند که این آمار نشان دهنده ضرورت برنامه‌ریزی مبتنی بر افزایش تحرک فیزیکی و فعالیت‌های بدنی شهروندان تهرانی به‌خصوص زنان است.
زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران با هشدار نسبت به بیماری‌های زنان همچون چاقی و فشارخون در مقایسه با مردان، برنامه‌ریزی سلامت‌محور و مبتنی بر نیاز زنان در پایتخت را ضروری می‌داند.

امضا تفاهم‌نامه همکاری سینمایی بین ایران، روسیه و کره جنوبی
تفاهم نامه همکاری سینمایی بین ایران، روسیه و کره جنوبی در حاشیه برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان امضا شد و هدف از تهیه آن همکاری در زمینه تولیدات مشترک، تبادل فنی، نیروی انسانی و تعامل و همکاری‌های بین جشنواره‌ای است.
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تا چهارم شهریور در دو بخش «ملی» و «بین المللی» در شهر اصفهان برپاست.

در اقتصاد ایران کار غیرکارشناسی انجام می‌شود

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در اقتصاد ایران کار غیرکارشناسی انجام می‌شود که پیش از هر امری باید این نکته اصلاح شود.

دکتر فرشاد مومنی در نشست هم اندیشی اقتصاد ایران در پیچ و خم توسعه، با نگاهی به تجربه ژاپن، کره جنوبی و مالزی که در مشهد برگزار شد افزود: ما در اقتصاد کشور خود قادر نبودیم یک خانه ملی مستحکم بسازیم که در برابر باد و توفان مقاومت کند.

پرونده ترمیم خانه‌های سیل‌زده مازندران بسته شد
احمد حسین زادگان استاندار مازندران از بسته شدن پرونده تعمیر و ترمیم واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل بهاری امسال در استان خبر داد و اعلام کرد که هم اکنون تمرکز بر ساخت خانه های تخریبی قرار دارد.
وی با اعلام این که پیش از این تعمیر و ترمیم پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی پایان یافته و تحویل مالکان شده بود، گفت که کار تعمیر و ترمیم واحدهای باقی مانده هم به انتها رسیده است.
محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران ماند
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۸ رای از ۲۱ رای عضو حاضر «محسن هاشمی رفسنجانی» را برای ریاست سومین سال از پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ابقا کردند؛ هاشمی تنها نامزد ریاست شورای اسلامی شهر تهران بود.
وی با ارایه گزارشی از عملکرد دو ساله شورای شهر پایتخت گفت: یکی از دستاوردهای مهم شورا در این مدت عملی کردن شعار شفافیت و محرم بودن شهروندان در روند تصمیم گیری شورا است که موجب علنی شدن جلسات رسمی و حذف جلسات غیرعلنی شد.
او افزود: هیچ تصمیمی بدون اینکه مذاکرات و ادله موافقان و مخالفان آن با افکار عمومی در میان گذاشته شود اتخاذ نشد و تنها جلسه غیرعلنی شورا نیز به‌ دلیل ارائه و بررسی گزارش محرمانه نهادهای نظارتی تشکیل شد و در آن جلسه نیز مصوبه‌ای نداشت.
بیش از یک تن موادمخدر در زاهدان کشف شد
ماموران انتظامی شهرستان زاهدان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر را که به صورت مسلحانه و با استفاده از خودروهای تیزرو اقدام به انتقال مواد مخدر از مناطق مرزی به عمق استان می‌کرد، را شناسایی کردند؛ اعضای این باند مسلح، شب گذشته با سه دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در حال تردد در یکی از مسیرهای فرعی منتهی به شهر زاهدان شناسایی که به محض ورود به خانه ای در یک روستا ماموران انتظامی با هماهنگی‌های قضایی وارد عمل شدند.
در این عملیات ضمن دستگیری سه سوداگر مرگ در پاکسازی از منطقه و بازرسی از خودروها در مجموع ۸۶۶ کیلو و ۳۳۰ گرم تریاک، ۵۰۰ کیلو و ۱۶ گرم هروئین، ۱۴ کیلو و ۷۲ گرم حشیش، ۲۹ کیلو و ۸۰۰ گرم سایر مواد مخدر، یک قبضه سلاح کلاشینکف، پنج تیغه خشاب حاوی ۱۲۹ تیر فشنگ جنگی و یک قبضه کلت کمری کشف شد.

اقتصاد و فرهنگ کشور همپای قدرت دفاعی رشد نکرده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد و فرهنگ میهن اسلامی همپای قدرت دفاعی و امنیتی آن رشد نکرده و تنها راه پیشرفت این عرصه ها جهاد و ازخودگذشتگی به سبک شهدا است.

محسن رضایی در هشتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند استان قزوین که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار شد، افزود: جمهوری اسلامی یکی از کلمات طیب است یعنی نوعی از دولت که هم دین خدا و هم مردم به آن مشروعیت بخشیده اند.

راه اندازی کلینک‌های تخصصی حقوق کودکان

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، گفت: تا پایان امسال کلینیک‌های تخصصی حقوق کودک در استان‌های کشور دایر و فعال می شود.

محمود عباسی در ششمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در چهارمحال وبختیاری گفت: تاکنون ۷ کلینیک تخصصی کودک در کشور فعال شده است و در مراکز برخی از استان ها مانند تبریز، علاوه بر فعال شدن کلینیک تخصصی کودک ۴۷ میز خدمت کودک نیز در سرای محلات فرهنگسراها، مراکز فرهنگی وابسته به شهرداری ها نیز دایر شده است.

پیگیری آزادی مهدی حاجی عضو شورای شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز گفت: به عنوان رئیس جدید این نهاد وظیفه دارم پیگیری لازم و جدی برای آزادی مهدی حاجتی را انجام دهم.

عبدالرزاق موسوی که از ابتدای شهریورماه جاری بر کرسی ریاست شورای اسلامی شهر شیراز تکیه زده، یکشنبه سوم شهریور ۹۸ در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس قانون از هر تلاشی برای پیگیری وضعیت حاجتی فروگذاری نخواهم کرد.

۳۰۰ هزار همیار طبیعت در کشور فعال هستند
خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: ۳۰۰ هزار همیار طبیعت در کشور بدون هیچ گونه درآمدی در این حوزه فعالیت می‌کنند.
وی افزود: زمین‌های زراعی در سطح کشور طبقه‌بندی‌شده‌اند و محصولات پیشنهادی برای کشت نیز به کشاورزان گفته می‌شود ولی تا زمانی که مشکلات اقتصادی کشاورزان در این زمینه را برطرف نکنیم، نمی‌توانیم به دستاوردهای مطلوب برسیم.
۴ میلیون دانش‌آموز با سرویس مدارس جابه‌جا می‌شوند 
نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، حدود چهار میلیون دانش‌آموز در کشور با سرویس مدارس جابه‌جا می‌شوند که سه میلیون دانش‌آموز شهری و یک میلیون روستایی‌اند.
به گفته وی، پرداخت شهریه سرویس مدارس شهری بر عهده خانواده ها است اما نیمی از هزینه جابه جایی دانش آموزان روستایی توسط آموزش و پرورش تامین می شود. 
سلبریتی‌های آمبولانس سوار دستگیر می‌شوند
در تازه ترین واکنش‌ها به انتشار خبر جابه جایی افراد مشهور با آمبولانس در فضای مجازی، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز به ایرنا گفت: در روزهای گذشته کنترل وسایل نقلیه‌ در حال عبور از خطوط ویژه اتوبوس در پایتخت، حتی آمبولانس‌ها تشدید شده است و در صورت مشاهده مواردی مثل استفاده سلبریتی‌ها از این وسایل نقلیه، متخلفان دستگیر و خودرو متوقف می‌شود.
وی افزود: خبری در فضای مجازی مبنی بر استفاده برخی سلبریتی‌ها (افراد مشهور) برای تردد در خطوط ویژه با استفاده از آمبولانس‌های اجاره‌ای منتشر شد که انتقادهای بسیاری را در پی داشت؛ پس از این ماجرا همه عبور و مرورهایی که در خطوط ویژه صورت می‌گیرد توسط پلیس رصد می‌شود و هیچ وسیله نقلیه‌ای بدون مجوز حق عبور از این خطوط ندارد.


گزارش‌های مهم
«بخت‌گشایان تیره بخت» عنوان گزارشی از مرکز سنندج است که به پدیده رمالی در شهرستان بیجار می‌پردازد.
مرکز شیراز در گزارش «خروج ویلاهای شیراز از فراغت» تخریب ویلاها در منطقه دشت ‌کوه شیراز و ابتدای جاده این کلانشهر به سمت خرامه که به دستور دادستان این شهر انجام شد رامورد بررسی قرار داده است.
«حفاظت و صیانت محیط زیست اولویت دولت» عنوان گزارش مرکز مشهد است که به اولویت‌ها و برنامه‌های زیست محیطی خراسان رضوی می پردازد.
«شیرینی کشت گیاهان دارویی در شوری دریاچه ارومیه» عنوان میزگردی از مرکز تبریز است که به بررسی میزان موفقیت کشت گیاهان دارویی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می‌پردازد؛ این طرح در دولت تدبیر و امید همراه با اقدامات مختلفی که برای احیای دریاچه انجام شده، مورد توجه دبیرخانه ستاد احیای این پهنه آبی قرار گرفته است.
مرکز کرج در میزگرد «الزامات مقطع تحصیلی ابتدایی در البرز» به اهمیت مقطع تحصیلی ابتدایی که از آن به عنوان سنگ بنای نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور شناخته می شود، پرداخته است.
«دوچرخه‌سواری زنان در پایتخت و محدودیتی که وجود ندارد» عنوان گزارشی از مرکز تهران است که به رواج دوچرخه سواری شهروندان تهرانی و واکنش‌ها به این موضوع اشاره دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =