دریادار سیاری: سناریوهای متعددی برای مقابله با تهدیدات آماده کردیم

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: اتفاقات پیرامون ما نشان می دهد مانند گذشته نمی توان مسیر را ادامه داد، تهدیدات متعددی پیش روی ما وجود دارد و به دلیل همین تنوع تهدیدات و تغییرات متنوع سناریو های متعددی را برای مقابله با تهدیدات دشمن آماده کرده ایم.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در آیین افتتاحیه سی امین دوره مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) که صبح امروز یک شنبه در دانشگاه جنگ برگزار شد، مسئولیت ارتش را دفاع از تمامیت ارضی و اقتدار کشور دانست و اظهارداشت: ما برای اینکه بتوانیم ماموریت ارتش را به خوبی انجام دهیم باید بتوانیم توانمندی هایی در خودمان بوجود آوریم.
وی افزود: ما در ارتش به این توانمندی توان رزم می گوییم و با بالا نگه داشتن این توانمندی بازدارندگی را به نمایش می گذاریم. امروز هیچ دشمنی به خود اجازه نمی دهد که تعرضی به مقدسات ما داشته باشد.
معاون هماهنگ کننده ارتش موثرترین مولفه را توان رزمی نیروی انسانی دانست و گفت: اگر شما نیروی انسانی کارآمد داشته باشید می توانید به تجهیزات دست بیابید و این مهم برای ما بعد از انقلاب اسلامی به خوبی مشاهده شده است.
دریادار سیاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت نیروی انسانی کارآمد گفت: فرماندهی معظم کل قوا همواره بر تربیت نیروی انسانی کارآمد تاکید دارند و می فرمایند که اگر نیروی انسانی کارآمد داشته باشید این نیرو تجهیزات نیز تولید می کند.
وی در ادامه تصریح کرد: نیروی انسانی باید مومن، متخصص، متعهد منضبط، ولایت مدار و با بصیرت باشد تا بتواند دشمن را به خوبی شناسایی کند. کارکنان نیروهای مسلح حتما این ویژگی ها را داشته اند و با خلاقیت و نوآوری توانسته اند اقتدار و پیشرفتی که همگان مشاهده می کنند را به دست آورند.
معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به رونمایی از سامانه پدافندی "باور ۳۷۳" گفت: هیچ کس باور نمی کرد که فرزندان انقلاب اسلامی بتوانند به این فناوری دست بیابد، این در حالی است که چند ماه پیش جنگنده بومی و پیشرفته "کوثر" به پرواز در آمد و در حوزه دریا هم شاهد تولید و به کارگیری زیر دریایی و ناوهای پیشرفته هستیم.

وی افزود: در حوزه رزم زمینی نیز به تجهیزات بسیار پیشرفته ای دست یافته ایم که همه این تجهیزات و فناوری ها نتیجه بکار گیری نیروی انسانی کار آمد با علم و دانش و البته اعتقاد است.
وی با بیان اینکه صحنه های جنگ های آینده بسیار تغییر کرده است، گفت: صحنه های جنگ های آینده، از آن ارتشی است که نیروی انسانی کارآمد دارد و برتری تجهیرات تعیین کننده نتیجه صحنه نبرد نیست، آنچه تا امروز موجب موفقیت های انقلاب اسلامی در دفاع مقدس و بعد از آن شد همین نیروی انسانی کار آمد بوده است.

رییس ستاد ارتش با اشاره به رخدادهای منطقه در طی چند سال گذشته، گفت: اتفاقات پیرامون ما نشان می دهد که با روند گذشته نمی توان مسیر را ادامه داد، تهدیدات متعددی پیش روی ما وجود دارد و به دلیل همین تنوع تهدیدات و تغییرات متنوع سناریو های متعددی را برای مقابله با تهدیدات دشمن آماده کرده ایم.

با افزایش توان رزم،  قدرت بازدارندگی بالا می رود

در ادامه، سیاری در مراسم گرامیداشت روز پزشک در دانشگاه علوم پزشکی ارتش، گفت: آنقدر توانمند هستیم که هرزمان تهدید متوجه استقلال تمامیت ارضی و نظامی‌مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد می توانیم رزم کنیم و دشمن را شکست دهیم.

وی با تاکید بر افزایش توان رزمی گفت: هرچقدر بتوانیم توان رزمی خود را افزایش دهیم قدرت بازدارندگی نیز افزایش پیدا خواهد کرد و دشمن جرات نزدیک شدن به ایران را پیدا نمی کند.

رئیس ستاد ارتش عنوان کرد: دشمن امروز برای خود حساب کتاب می کند و اگر ببیند که حمله برای او سودی ندارد و متضرر نیز خواهد شد هرگز این کار را نخواهد کرد.

دریادار سیاری با اشاره به مولفه های توان رزمی گفت: عناصر برتری همچون شهادت طلبی و ایثارگری نقطه قوت نیروهای مسلح هستند که در کنار نیروی انسانی و امکانات فیزیکی ما را با پیروزی می رساند.

وی تاکید ‌کرد: نیروی انسانی می تواند منجر به پیروزی شود و قدرت آفرین باشد که به خوبی و با استفاده از ارزش ها آموزش دیده باشد؛ جمعیت در زمانی یکی از مولفه های قدرت محسوب می شود که در سلامت به سر ببرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت فعالیت پزشکان نظامی گفت: آنها نقاط قوت نیروهای مسلح در میدان های نبرد هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین صنعت پور رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز در این مراسم گفت: در روزهایی که جهان سلطه روبه افول است ما باید روز به روز بر توانی های رزمی و بازدارندگی خود بی افزاییم.

وی افزود: تقابلی که دشمنان علیه ما شروع کرده اند به پیروزی جمهوری اسلامی ایران منجر خواهد شد.

رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش همچنین به اهمیت نقش پزشکان در ارگان های نظامی اشاره کرد و گفت: پزشکان نقش پررنگی در ارتش دارند و در خدمات دهی به خانواده ها و رزمندگان نقش آفرینی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =