۱۱۷ طرح دهیاری‌های سمنان هفته دولت افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: هفته دولت امسال ۱۱۷ طرح اقتصادی و عمرانی دهیاری‌ها با ۱۱۰ میلیارد ریال در روستاهای استان بهره‌برداری می‌شود.

مهدی صمیمیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ده‌ها طرح عمرانی و اقتصادی در بخش روستایی استان سمنان در هفته دولت امسال، افزود: بهسازی و بازسازی معابر، احداث بوستان، احداث ساختمان اداری و خانه بهداشت، از جمله طرح‌های عمرانی قابل افتتاح بخش روستایی استان در هفته دولت است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: رفع مشکلات زیرساختی در بخش روستایی استان سمنان در دولت تدیبر و امید شتاب گرفت که این امر به مهاجرت معکوس در بخش روستایی منجر شده است.

وی با بیان اینکه هشت میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های روستایی، دهیاری و راه‌اندازی پایگاه‌های آتش‌نشانی و بازارچه‌های بومی محلی در سال ۹۸ هزینه می شود، اضافه کرد: سال جاری ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی و استانی برای رونق گردشگری روستایی در استان سمنان هزینه می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه در سال ۹۲ سرانه سالانه اعتبار هر روستایی از محل درآمد ارزش افزوده ۸۴۰ هزار ریال بود، ادامه داد: این رقم در سال ۹۸  به ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال افزایش یافته است.

سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۷ روستای استان هم دهیاری دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط