۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83449927
۰ نفر

برچسب‌ها

ویژه‌برنامه‌های شمیم محرم در بندرعباس آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- در آستانه ماه محرم ویژه ‌برنامه‌های «شمیم محرم ۹۸» از سوی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری و با همکاری انجمن تعزیه خوانی در نقاط مختلف شهر بندرعباس آغاز شد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: مراسم تابوت و علم‌گردانی چهارم شهریور ساعت ۲۱ در منبر سه زیارتان، مراسم سنگ‌زنی ششم شهریور ساعت ۲۱ در بارگاه امام‌زاده سیدمظفر(ع)، مراسم ذاکرین دهستان دهنو هفتم شهریور ساعت ۱۶ و همایش آواها و نواهای تعزیه هشتم شهریور ساعت ۲۱ در مسجد انقلاب رسول الله(ص) در محله ۴۰۰ دستگاه برگزار می‌شود.
الیاس محسنی روز یکشنبه در تشریح برنامه‌های شمیم محرم افزود: همچنین در دهه اول محرم نمایشگاه نسخ خطی تعزیه و نمایشگاه لباس تعزیه‌خوانی در مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس و فرهنگ سراهای گلستان و دوراهی ایسینی برپا می‌شود و علاقه‌مندان از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ می‌توانند از آن بازدید کنند.
وی هدف از اجرای این ‌برنامه‌ها را معرفی و اعتلای فرهنگ عاشورایی با محوریت سبک زندگی امام حسین(ع)، تکریم شعائر و معارف اسلامی، هویت افزایی دینی و انقلابی شهروندان به‌ویژه جوانان و نوجوانان در مناسبت انسان‌ساز عاشورای حسینی عنوان کرد.
این مسوول اظهارداشت: این برنامه‌ها با تاکید بر جلوه‌های قیام حسینی و اعتلای فرهنگ عاشورایی در فرهنگ عمومی شهروندان، تسهیل اجرای برنامه‌های مردمی در ماه‌های محرم و صفر و تعامل و مشارکت با هیات‌های مذهبی اجرا می‌شود.
محسنی ادامه داد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با همکاری انجمن تعزیه شهرستان بندرعباس، شورای هیات‌های مذهبی، کانون مداحان و شعائر آیینی و موسسه فرهنگی و مذهبی خامس آل عبای بندرعباس اقدام به  اجرای برنامه های شمیم محرم کرده است.

دهه محرم از دهم شهریورماه آغاز می‌شود.
۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =