کمک حامیان مهابادی به ایتام ۴۰ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون کمک‌های حامیان این شهرستان به ایتام و کودکان بدسرپرست ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

حسین خضری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حامیان این نهاد در سال جاری سه میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال به ایتام و کودکان نیازمند این شهرستان کمک اهدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این میزان کمک از سوی ۹۵۵ خیر که حامی ایتام و کودکان نیازمند هستند اهدا شده است، ادامه داد: هم‌اکنون ۶۶۵ کودک مهابادی از کمک‌های مستقیم حامیان بهره‌مند هستند که شامل ۳۸۱ کودک یتیم و ۲۸۴ کودک محسنین با موضوع سرپرست از کار افتاده است.

وی اضافه کرد: حامیان برای اهدای کمک‌های خود در قالب طرح اکرام ایتام می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد امام، پس از مشاهده محل سکونت کودکان و تکمیل برگه‌های مربوطه،  حمایت از یک یا چند کودک را برعهده بگیرند.

وی اظهار داشت: علاوه بر کمک‌های مالی، برخی از حامیان در خصوص کمک‌های تحصیلی، درمانی و جهیزیه ایتام و فرزندان محسنین نیز با کمیته امداد این شهرستان مشارکت می‌کنند.

«خضری» عنوان کرد: ایتام پسر تا سن ۱۸ سالگی و در صورت ادامه تحصیل تا پایان تحصیلات و ایتام دختر نیز در دوران قبل از ازدواج و تا سن ۲۵ سالگی می‌توانند از کمک‌های حامیان خود برخوردار باشند.

طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» از جمله طرح‌هایی است که کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور استفاده از مشارکت‌های مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند.

طرح «محسنین» نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر آنان از یکدیگر جدا شده‌اند و تحت سرپرستی مادرشان هستند یا آنکه پدرشان در قید حیات است اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی هم‌اکنون با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند که از این تعداد، یکهزار و ۵۰ دانش‌آموز، ۷۳۱ ایتام و محسنین و ۱۱۰ نفر دانشجو هستند.

مهاباد دارای ۲۳۷ هزار نفر جمعیت است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =