۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 83449894
۰ نفر

برچسب‌ها

خودباوری و خوداتکایی بانوان ایرانی مرهون انقلاب است

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: نظام جمهوری اسلامی با نگاه ویژه و تعالی بخش بدون افراط و تفریط زمینه حضور ثمربخش بانوان را در فعالیت‌های مختلف ایجاد کرد طوریکه امروز این قشر به خودباوری و خوداتکایی رسیده است.

مجید خورشیدی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با بانوان فعال دشتستان افزود: امروز بانوی ایرانی از پستوهای قبل از انقلاب که حتی تا سال ۱۳۵۵ از تحصیلات متوسطه هم بی بهره بودند خارج شده و نه تنها در حوزه تحصیلات مدارج علمی را طی کرده در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی نیز گام‌هایی مهم برداشته است.

وی یادآورشد: حضور بانوان توانمند و موفق ایرانی نتیجه نگاه مثبت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب به جایگاه زن و تدوین قانون اساسی بر مصداق سخن ارزشمند امام خمینی(ره) که فرمود " از دامن زن مرد به معراج می رود" است.

خورشیدی، ضمانت جامعه سالم را سلامت خانواده عنوان کرد و ادامه داد: زن عمود پویایی خانواده است هر خانواده موفقی نشان از وجود یک زن موفق در آن نهاد است به همین دلیل بانوان تاثیر زیادی در آینده اداره امور جامعه دارند.

وی بیان کرد: پرداختن به امور بانوان، سلامت، شادابی و پویایی آنها همراه با آگاهی بخشی، آموزش و ارتقا دانش چگونه زیستن و چگونه پرورش دادن و اداره امور خانواده الزامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اظهارداشت: همانطور که انسان‌ها در دوره بلوغ دچار بحران‌هایی هستند جوامع نیز در دوره گذر از سنت به مدرنیته و تغییراتی که لاجرم در دوره بلوغ در جامعه رخ خواهد داد آسیب های اجتماعی متعددی را ایجاد خواهد کرد که امروز افزایش بخشی از آن در کشور ما طبیعی است اما باید با آگاهی بخشی به خانواده به سلامت از آن عبور کرد.

خورشیدی اضافه کرد: اهمیت به نقش زن و تقویت روحیه خوداتکایی و خود باوری در این قشر می‌تواند به وجود خانواده‌هایی سالم و بالنده که ارکان یک جامعه هستند کمک کرد که دولت تدبیر و امید در حوزه توانمندسازی بانوان هم در حوزه انتصابات دولتی و هم بخش خصوصی نگاه ویژه‌ای داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: الزام انتصاب ۳۰درصدی بانوان در پست های مدیریتی بالا از جمله برنامه های دولت دوازدهم و درحال تحقق است.

وی همچنین از نگاه ویژه استاندار بوشهر به  این امر و قرار دادن یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران به استفاده از بانوان در پست های مدیریتی میانه و انتصابات در حوزه های مهم است.

خورشیدی ضمن بررسی مسائل و مشکلات بانوان فعال دشتستان اظهار داشت: هرکدام از موارد مطرح شده در حوزه کاری را با جدیت پیگیری و موارد مربوط به امور اقتصادی نیز یادداشت و پیگیری آنها را توسط کارشناسان مربوطه تاکید خواهم کرد.

سرپرست فرمانداری دشتستان نیز از ایجاد اتاق فکر فعال توسط کارشناسان امور بانوان فرمانداری برای بررسی مسائل مربوط به زنان و خانواده دشتستان خبر داد.

جواد لقمان زاده افزود: از آنجایی که هفته‌ای یکبار کارگروه رفع موانع تولید و کسب و کار برگزار می‌شود بطور ویژه و با دعوت از بانوان کارآفرین به مسائل و مشکلات آنها پرداخته و برای  رفع موانع کاری آنها اقدام خواهد شد.

۷۲۱۳/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =