۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83449879
۰ نفر
حمله پهپادی انصار الله به فرودگاه أبها و پایگاه ملک خالد عربستان

 تهران – ایرنا- سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن امروز (یکشنبه) از هدف قرار گرفتن فرودگاه بین المللی أبها و پایگاه هوایی ملک خالد عربستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری "المسیره" یمن، "یحیی سریع" با اشاره به موفقیت آمیز بودن عملیات تاکید کرد: پهپادهای قاصف 2 برج مراقبت فرودگاه أبها واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دادند که منجر به تعطیلی این فرودگاه شد.

وی افزود: یگان پهپادی ارتش یمن در پاسخ به جرایم و تجاوزهای عربستان و آمریکا در حق ملت یمن، صبح امروز برج مراقبت پایگاه هوایی ملک خالد عربستان واقع در خمیس مشیط را نیز توسط پهپادهای قاصف 2 هدف قرار دادند.

سریع در ادامه هشدار داد: تا زمانی که عربستان به تجاوزها  و محاصره خود علیه ملت یمن ادامه دهد، عملیات نظامی  ما نیز ادامه خواهد داشت.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی به شهادت رسیده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =