بیمارستان شهید جلیل یاسوج ظرفیت پذیرش گردشگران سلامت را دارد

یاسوج- ایرنا- سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد  و بیمارستان شهید جلیل گفت: این بیمارستان در ۷ ماه فعالیت توانسته اعتماد مردم را جلب کند و خش های فعال آن با بیش از ۸۰ درصد ظرفیت  به مردم ارایه خدمت می دهند و ظرفیت لازم برای پذیرش گردشگران سلامت را دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید جاودان سیرت روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمارستان شهید جلیل در ۸ طبقه با بخش های داخلی، عفونی ،جراحی ،اطفال، زنان و قلب  و کلینیک ویژه راه اندازی شد که در حال حاضر بخش های اطفال ،جراحی ، سی سی یو ،شیمی درمانی ،زنان و نوزدان در این مرکز درمانی فعالیت می کنند.

اگرچه بسیاری در بهمن ماه سال گذشته که بیمارستان افتتاح شد آن را هزینه ای اضافی برای استان می دانستند اما سرپرست مجتمع آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: بخش های مختلف این بیمارستان با ظرفیتی بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد فعالیت می کنند و این مساله نشان می دهد مرکز استان تا چه اندازه کمبود فضای درمانی داشته است.

سعید جاودان سیرت ادامه می دهد: این بیمارستان در هفت ماه فعالیت، به خوبی توانسته اعتماد مردم را جلب کند و این ظرفیت در بیمارستان وجود دارد که بخش گردشگری سلامت نیز در آن راه اندازی شود که در حال برنامه ریزی برای فراهم کردن مقدمات آن هستیم.

وی با اعلام اینکه واحدهای پاراکلینیک آزمایشکاه ،رادیولوژی و سونوگرافی درمانگاه تخصصی و بخش سرپایی بیمارستان فعال هستند گفت: علاوه بر این بخش ها در آینده نزدیک سی تی اسکن راه اندازی خواهد شد ،که در این راستا هزینه پرداخت شده و به زودی آماده ارائه خدمت به مردم خواهد بود .

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد بخش ناباروری را از نیازهای شهر یاسوج اعلام کرد و گفت : با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی بخش ناباروری آغاز شده و تا اوایل پاییز به بهره برداری می رسد .

جاودان سیرت با بیان اینکه بخش دیالیز با همکاری خیرین راه اندازی می شود افزود: بخش های جراحی عمومی، عروق و تیراکس فعال است و در روزهای شنبه تا دوشنبه  در این بخش ها جراحی انجام می شود .

وی با تاکید بر تدوین برنامه راهبردی برای بیمارستان گفت: علم محوری ، برنامه محوری ، رعایت قوانین و توجه ویژه به پرسنل بیمارستان به عنوان سرمایه های اصلی سر لوحه کار در بیمارستان است و با توجه به دستورات رئیس دانشگاه برنامه ریزی های انجام خواهد شد.

جاودان سیرت تصریح کرد: ارائه خدمات با کیفیت بالا توانمند سازی نیروی انسانی و تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله از برنامه های بیمارستان است.

وی تاکید کرد: در مجموعه بیمارستانی باید تمرکز نیروها بر انجام وظیفه کاری و پرهیز از حاشیه باشد. زیرا این مکان با جان و روح بیمار سر و کار دارد پس سیاسی کاری باید از کار اجرایی جدا باشد.

جاودان سیرت ادامه داد:بیمارستان برای پیشبرد امور باید باید با سایر دستگاه ها و نمایندگان تعامل سازنده داشته باشد.

وی با اشاره به بکار گیری خارج از ضوابط بیش از ۱۰۰ نیرو در این بیمارستان در سنوات گذشته گفت:نهادهای نظارتی تمام تلاش خود را در برای رفع مشکلات این افراد برداشته اند و هفته آینده دستگاه های نظارتی در این خصوص اعلام نظر خواهند کرد.

جاودان سیرت یادآوری کرد: راه اندازی این بیمارستان مرهون زحمات همین پرسنلی است که در حال حاضر بلاتکلیف هستند و بیش از یک سال حقوقی دریافت نکرده اند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه استان در اهدای عضو گفت: راه اندازی بخش پیوند عضو در این بیمارستان نیازمند تشکیل کارگروه و انجام کارهای کارشناسی است.

جاودان سیرت با اشاره پیش بینی نشدن پارکینگ و مکانی برای فرود بالگرد در طراحی بیمارستان گفت زمینی در اطراف بیمارستان خریداری شده که پارکینگ و پد بالگرد  در این زمین طراحی خواهد شد.

وی همچنین کمبود فضای اداری را یکی از مشکلات این بیمارستان عنوان و ابراز امیدواری کرد با مساعدت مسئولان برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده شود.

بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده است.ساخت این بیمارستان  ۱۱ سال طول کشید و بیش از ۸۰ درصد عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.
بیمارستان شهید جلیل یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده و اکنون با تجهیزات کامل آماده خدمت رسانی به مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

۹۹۲۹/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =