گلف باز کرمانشاهی مدال برنز المپیاد استعدادهای برتر ورزشی را کسب کرد

کرمانشاه- ایرنا- گلف باز کرمانشاهی در دومین دوره رقابت های المپیاد استعدادهای برتر ورزشی، مدال برنز این مسابقات را از آن خود کرد.

به گزارش ایرنا، الهام اکبری رئیس هیأت گلف استان کرمانشاه روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: نازنین ایزدپناه گلف باز کرمانشاهی در رده سنی ۱۴تا ۱۰ سال پس از ورزشکاران استان تهران و اصفهان به مقام سوم دست یافت و توانست مدال برنز این دوره از المپیاد را کسب کند.

وی اظهار داشت: پارمیدا حیدری، مریم کهریزی و مهدیس نادری دیگر اعضای تیم گلف دختران کرمانشاه را تشکیل می دهند که در این دوره از المپیاد خوش درخشیدند و پیشرفت قابل قبولی داشتند و این موفقیت ها حاصل آموزش های صحیح و فنون تخصصی است که فریبا جعفری مربی تیم گلف استان در یک بازه زمانی فشرده در اختیار بازیکنان قرار داد.

رییس هیات گلف کرمانشاه عنوان کرد: طرح استعدادیابی ورزشکاران، در واقع یک طرح نخبه یابی و شناسایی استعدادهای برتر برای ۱۸ تا ۱۰ ساله ها است که از حدود یک سال گذشته با هدف شناسایی استعدادهای برتر برای حضور در رقابت‌های ورزشی بین المللی است که در وزارت ورزش و جوانان کلید خورد.

اکبری ادامه داد: برای حضور اثربخش در این دوره از المپیاد سعی کردیم با برنامه‌ریزی استعدادهای برتر را از سطح مدارس، باشگاه های ورزشی و علاقه مندان به این رشته ورزشی از اقصی نقاط استان مورد آموزش تخصصی و حرفه ای فنون اولیه و سپس پیشرفته گلف قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری المپیاد و انتخاب نفرات برتر، نباید ورزشکاران به حال خودشان رها شوند، چرا که حفظ این ورزشکاران مستعد و نخبه می تواند پشتوانه ای برای تیم‌ ملی گلف باشد و به عنوان سرمایه ورزش باید از آنها حمایت و پشتیبانی به عمل آید.

اکبری در خاتمه افزود: نفرات برگزیده این المپیاد به صورت مستقیم تحت نظارت کمیته استعدادیابی فدراسیون قرار می گیرند.
رقابت گلف گروه دختران در رده سنی ۱۸تا ۱۰ سال و در ۲ گروه ۱۴تا ۱۰ سال و ۱۸تا ۱۴ سال به میزبانی هیأت گلف استان تهران و در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.
۸۰۶۶