کلید ۱۰ واحد مسکونی سیل‌زدگان مازندران تحویل شد

ساری - ایرنا - کلید ۱۰ باب خانه سیل‌زدگان استان مازندران امروز یکشنبه و در دومین روز هفته دولت در روستاهای بخش رودپی شمالی واقع در جنوب شهرستان ساری تحویل مالکان شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیین واگذاری نمادین کلید این واحدهای مسکونی که در سیل بهاری به صورت کامل تخریب شده بود، با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در روستای " مرز رود " برگزار شد . 

برای ساخت این تعداد منزل مسکونی که با مشارکت مردم و اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته شد در مجموع ۱۸ میلیارد ریال هزینه شد که از این میزان ۱۱ میلیارد ریال با مشارکت مردمی و هفت میلیارد ریال از طریق اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت شد . 

بر اساس آمارهای رسمی در سیل اواخر اسفند ۹۷ و اوایل فروردین امسال به حدود هفت هزار واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد شد که از این تعداد ۶۸۰ واحد به صورت کامل تخریب شدند و بقیه بین ۱۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیدند.

بنا به اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران ، بازسازی حدود ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی مرمتی استان پایان یافت و  بیش از ۲۰ واحد مسکونی تخریبی نیز احداث و تکمیل شد و ۴۰ واحد تخریبی نیز در هفته دولت افتتاح می شود.

۷۳۳۵/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =