۲۷ پروژه کشاورزی البرز به بار نشست

کرج - ایرنا - همزمان با هفته گرامیداشت دولت ۲۷ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان البرز با اشتغالزایی ۵۵۴ نفر وارد عرصه بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا، برای اجرای این پروژه ها توسط بخش دولتی و خصوصی ۲۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که پروژه ها شامل ۱۷ پروژه عمرانی و ۱۰ پروژه تولیدی است.

سیدمجید موسوی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز روز یکشنبه به ایرنا گفت: از این ۲۷ پروژه ، هشت پروژه درشهرستان نظرآباد، ۱۰ پروژه در ساوجبلاغ، سه پروژه در فردیس، چهار پروژه در طالقان  یک پروژه در کرج و یک  پروژه نیز در اشتهارد اجرا شده است.

 از مجموع این طرح ها تعداد ۱۷ پروژه در حوزه عمرانی شامل سامانه های نوین آبیاری تحت فشار و پوشش بتنی کانال های آب، انتقال آب به اراضی کشاورزی، لوله گذاری و بازسازی قنوات جمعاً با صرف اعتباری بالغ بر ۳۵ هزار و ۴۵۱ میلیون ریال با ایجاد زمینه اشتغال ۲۶۵ نفر عملیاتی شده است.
همچنین ۱۰ پروژه تولیدی و خدماتی نیز شامل سه  پروژه تولیدات دامی، پنج پروژه تولیدات گیاهی و ۲ پروژه در بخش خدماتی است که صرف اعتباری بالغ بر ۲۳۴ هزار و ۵۵۴ میلیون ریال  و اشتغالزایی ۲۸۹ نفر در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است.

۶۱۵۶/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =