۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83449766
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور گردشگران خارجی در رونق اشتغال موثر است

رشت - ایرنا - سرپرست استانداری گیلان بیان اینکه برای توسعه یافتگی هر جامعه نیازمند تقویت فضای کسب و کار هستیم، گفت : حضور و وجود گردشگر خارجی تأثیر شگرفی در اشتغال و توسعه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،  ارسلان زارع شامگاه شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان افزود:  گسترش سفرهای داخلی یکی از مهمترین راهکارهای گسترش سرمایه و ایجاد رونق اقتصادی در راستای تحقق شعار سال یعنی "رونق تولید" است.

وی با اشاره به پیشینه فرهنگی و خوی خونگرمی و مهمان نوازی مردم گیلان تصریح کرد : مهمترین مولفه و عامل هر منطقه در گردشگری ، خصلت فرهنگی مردم آن دیار است که مهمان نوازی مردم این دیار از  مهم‌ترین عوامل موثر در میزبانی گردشگران و مسافران از دیرباز تا کنون بوده است. 

وی خاطرنشان کرد: مشارکت دستگاه های عضو در ستاد اجرایی خدمات سفر، تشکل های مرتبط با این موضوع و نیز فعالان بخش خصوصی در ارائه خدمات سفر ارزان قیمت و سهولت بخشی به جریان سفر ضمن توجه به کیفیت افزایی ارکان سفر موجب رونق بیشتر سفرهای داخلی می شود.
سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه رقابت سالم در جذب گردشگران داخلی موجبات افزایش ورود گردشگران به مقاصد گردشگری را فراهم می کند، بر لزوم هم افزایی و تلاش اصناف مختلف برای بهبود خدمات این بخش تاکید کرد.
وی با بیان اینکه در توسعه پایدار گردشگری نیازمند مشارکت فعال بخش خصوصی با حمایت دولت هستیم، استراتژی دولت در گردشگری را اشتغال‌زایی و افزایش درآمد خواند و گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به صنعت گردشگری دارد و تمام توان خود را برای بهبود این صنعت به کار بسته است.

زارع با بیان اینکه سطح درآمدی گردشگران تعیین می کند که چگونه هزینه کنند، تصریح کرد: طرح ارائه بسته ارزان قیمت در گردشگری طرحی شایسته است که بایستی از آن استفاده بهینه کنیم.

وی بر اجرای نظارت مستمر پیرامون خدمات گردشگری از جمله هزینه بخش های تفریحی، خوراک و اقامت و نیز نرخ اقلام سوغاتی تاکید کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه های ویژه سوغات، صنایع دستی و معرفی محصولات بومی نقش قابل توجهی در معرفی ظرفیت های استان دارد.
وی همچنین به موضوع فرهنگ سازی و اجرای اقدامات فرهنگی برای توسعه گردشگری گیلان اشاره کرد و گفت: از مباحث مهمی که باید مورد توجه فعالان بخش گردشگری قرار گیرد، ارائه خدمات الکترونیک و معرفی مناطق گردشگری کمتر شناخته شده است تا رویکرد توسعه تنها به مناطق پرتردد گردشگر خلاصه نشود.

 گیلان دارای دو هزار و ۳۱۹ تأسیسات گردشگری شامل ۱۰۲ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۰ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۲۵ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۲۱ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است.

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =