۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۹
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83449738
۰ نفر
تهدید حمله تروریستی، نیروی دریایی هند را به حالت آماده باش درآورد

دهلی نو- ایرنا- پس از اخطار سازمان های اطلاعاتی هند مبنی بر ورود یک گروه تروریستی وابسته به "لشکر طیبه" به ایالت تامیل نادو واقع در جنوب هند، نیروی دریایی این کشور روز یکشنبه به حالت آماده باش درآمد.

بر پایه خبر نشریه "اکونومیک تایمز"، سخنگوی وزارت دفاع هند اعلام کرد: با توجه به گزارش سازمان های اطلاعاتی، نیروی دریایی آمادگی کامل خود را حفظ می کند و نظارت شدید و دقیق بر آب ها و سواحل این کشور ادامه دارد.

این در حالی است که ایالت تامیل نادو نیز به حالت آماده باش درآمده است.

سومیت شاران رئیس پلیس شهر کویمباتور گفت: پس از دریافت اطلاعات مبنی بر احتمال وقوع یک حمله تروریستی در این شهر، نیروهای پلیس و امنیتی به حالت آماده باش درآمده اند و تمهیدات امنیتی در ایستگاه های اتوبوس، راه آهن و فرودگاه ها افزایش یافته است.

این در حالی است که رسانه های هند امروز از بازداشت یک نفر در ایالت کرالا که در همسایگی تامیل نادو قرار دارد خبر دادند.

به گفته مقامات هندی این فرد یک عضو  گروه تروریستی موسوم به "لشکر طیبه" بوده که از سریلانکا وارد هند شده است.

نیروی های زمینی، هوایی و دریایی هند در ۱۸ روز گذشته پس از تصمیم دولت هند برای لغو امتیازات خاص ایالت جامو و کشمیر در حالت آماده باش قرار دارند.

گروه لشکر طیبه تاکنون چندین بار هند را به حمله تروریستی تهدید کرده است.

لشکر طیبه یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین سازمان‌های شبه نظامی در جنوب آسیا است که بیشتر در پاکستان فعالیت می‌کند. این سازمان در سال ۱۹۹۰ توسط حافظ محمد سعید، عبدالله عزام و ظفر اقبال در افغانستان ایجاد شد و هم‌اکنون مقر آن در موریدک در نزدیکی لاهور در استان پنجاب پاکستان است و چندین اردوگاه شبه نظامی در کشمیر را مدیریت می‌کند.

لشکر طیبه از طرف هندوستان بارها متهم به حمله به شهروندان و نیروهای نظامی این کشور شده‌ است که از جمله مشهورترین آنها می‌توان به حمله به پارلمان هند در سال ۲۰۰۱ و حملات نوامبر ۲۰۰۸ در مومبای و کشته شدن ۱۹۵ نفر اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =