۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۱
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83449715
۰ نفر

برچسب‌ها

جامعه پزشکی را رو در روی مردم قرار ندهیم

یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی بر نقش محوری، اخلاقی و بی‌بدیل پزشک در تسریع بهبود بیمار تاکید کرد و گفت: در شرایط حاد اقتصادی کشور، انجام برخی تبلیغات سوء علیه پزشکان و تلاش برای قراردادن جامعه پزشکی رو در روی مردم، نادرست است.

"محمدرضا تابش، شنبه شب در مراسم بزرگداشت روز پزشک در اردکان با تقدیر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی پزشکان و کادر نظام پزشکی استان یزد و با تاکید بر اینکه همه صنوف متعهد و ملزم به اجرای قانون هستند اظهار داشت: در هر صنف و شغلی ممکن است افرادی باشند که موجب سوء استفاده و ایجاد نارضایتی شوند.

وی تصریح کرد: قاطبه پزشکان، افرادی متعهد، فهیم و با انگیزه خدمت به مردم هستند که با هوشمندی، تلاش چندین ساله درسی و به جان خریدن خدمت در مناطق محروم،تابع نظامات کشور و بهداشت و درمان هستند و با حوصله و صبوری با مردم که نوعا دچار سختی و درد هستند برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه انتساب طبیبان به فیلسوف و حکیم نامدار ایرانی ابوعلی سینا و نامگذاری روز تولد وی به عنوان روز پزشک، افتخاری برای جامعه پزشکی کشورمان در تاسی به این رادمرد عرصه علم و حکمت و اخلاق است اظهار داشت: ایرانیان از دیرباز برای اَطبا و حرفه پزشکی ارزش خاصی قائل هستند و جامعه پزشکی نیز همراه با مردم و در کنار آنها بخصوص در مواقع سخت و حساس بوده است.

عضو هیات امنای دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه آینده پزشکی متاثر از علم و تکنولوژی خواهد بود گفت: اگر حتی برخی ساختارهای اداری و درمانی نیز متحول و ارتقاء یابد اما در مهارت های ارتباطی و انسانی همچون همراهی و همدلی کردن پزشک با بیمار، مشمول این روتین‌سازی‌ها نشود نقش محوری و اخلاقی پزشک در تسریع روند بهبود بیمار همچنان بی بدیل خواهد ماند.

عضو شورای پول و اعتبار همچنین در بخش دیگری از سخنانش به تشریح مسائل روز اقتصادی کشور و روند تحریم ها و جنگ اقتصادی آمریکا پرداخت و ابراز امیدواری کرد که تحملِ نجیبانه این سختی ها توسط مردم؛ با برنامه ریزی و تلاش بیشتر مسئولان منجر به ایجاد گشایش در وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه گردد.

 مراسم روز پزشک با حضور پزشکان و اعضای نظام پزشکی شهرستان های اردکان و میبد به میزبانی شهرستان اردکان برگزار شد و در پایان از پزشکان نمونه با اهدای هدیه و لوح یادبود تجلیل شد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴ /  ۶۱۹۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =