فعالیت ۷۵۳ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از فعالیت ۷۵۳ پزشک عمومی، متخصص، فوق تخصص و دندانپزشک در این استان خبر داد و گفت: با وجوداین، در برخی رشته‌ها با کمبود متختصص مواجه هستیم.

به گزارش ایرنا،  دکتر علی نظری به مناسبت روز پزشک، تعداد کل پزشکان متخصص در استان را ۲۴۸ نفر دانست و گفت: پزشکان عمومی هم ۳۵۰ نفر  هستند که از این تعداد ۱۳۴ نفر دندانپزشک می باشند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۱ نفر فوق تخصص در خراسان شمالی به بیماران خدمات درمانی ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه پزشکان عمومی فعال بیمارستان ها در بیمارستان امام علی(ع)   یک طرحی و سه پزشک رسمی خدمت می کنند، تصریح کرد: تعداد پزشکان بیمارستان امام حسن(ع) یک نفر طرحی و دو نفر رسمی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تعداد پزشکان بیمارستان بنت الهدی را یک پزشک طرحی و دو رسمی، بیمارستان امام رضا(ع) را یک نفر طرحی و یک پزشک رسمی، و بیمارستان امام خمینی شیروان را پنج طرحی و یک پزشک رسمی ذکر کرد.

نظری افزود: در بیمارستان هاشمی رفسنجانی سه پزشک طرحی، تعداد پزشکان بیمارستان شهدای فاروج را چهار پزشک طرحی، جاجرم چهار پزشک طرحی و در بیمارستان پورسینای آشخانه دو پزشک طرحی خدمت می کنند.

وی  خاطرنشان کرد: خراسان شمالی به رشته‌های فوق تخصصی نظیر روماتولوژی، ریه، خون، هماتولوژی بالینی، هماتولوژی اطفال، جراحی عروق، سوختگی و جراحی قلب نیاز بیشتری دارد.

در آغاز شروع به کار دولت یازدهم هفت بیمارستان با ۶۹۰ تخت در خراسان شمالی وجود داشت که در دولت یازدهم و دوازدهم با افتتاح سه بیمارستان دیگر تعداد تخت ها به یک هزار و ۳۰۰ تخت افزایش یافته است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =