تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال برای رفع کمبود زیرساخت فرودگاه‌های مازندران 

ساری - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های مازندران از تامین و تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای رفع کمبودهای زیر ساختی فرودگاه‌های استان خبر داد و گفت که عملیات اجرایی طرح‌های مرتبط در هفته دولت امسال آغاز می‌شود.

 سعدالله وطن خواه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فرودگاه ساری بعد از گذشت ۲۵ سال از فعالیتش به عنوان تنها فرودگاه بین المللی مازندران فاقد دیواره امنیتی مناسب است و دیوار حائل میان باند و فضای این فرودگاه با محیط پیرامونش به صورت فنس است که از نظر استاندارهای هواپیمایی این نوع حفاظ نامناسب ارزیابی می شود.

وی گفت که برای ایجاد ۹ کیلومتر دیوار بتنی اطراف این فرودگاه، از سوی فرودگاه های کشور یکصد میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است و عملیات اجرایی این پروژه به عنوان یکی از طرح های هفته دولت امسال است .

وطن خواه از اجرای پروژه زهکشی، فاضلاب مرکزی و تصفیه خانه فرودگاه ساری به عنوان پروژه های دیگری نام برد که در هفته دولت امسال آغاز می شود.

وی گفت : با وجود بارانی بودن مازندران تاکنون این فرودگاه فاقد سیستم جمع آوری و هدایت آب بود که این وضعیت در زمان های خاص از جمله پائیز و زمستان برای نشست و برخاست هواپیماها مشکل ساز می شد.

او با اعلام این که ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح زهکشی، فاضلاب مرکزی و تصفیه خانه فرودگاه ساری اختصاص یافته است، افزود: ۱۲ کانال عرضی و ۲ کانال طولی در باند فرودگاه احداث می شود تا روان آب ها جمع آوری گردد.

وطن خواه همچنین از توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر به عنوان دیگر برنامه هفته دولت نام برد و گفت: وسعت ترمینال فعلی  این فرودگاه ۲ هزار و ۷۰۰ متر است که حدود ۷۰۰ متر به این فضا اضافه می شود.

سالانه با انجام ۶ هزار و ۴۸۰ پرواز در فرودگاه های ساری، نوشهر و رامسر در استان مازندران ۶۲۲ هزار مسافر از طریق این سیستم حمل و نقل به مقاصد مختلف در سراسر کشور جابه جا می شوند . ۲۰۹۶/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =