۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83449699
۰ نفر
هیل: اتحادیه اروپا همچنان بر حمایت از ایران در برابر آمریکا ایستاده است

تهران- ایرنا- تارنمای هیل روز یکشنبه نوشت: یک ماه نا آرامی های منطقه خلیج فارس می گذرد و اتحادیه اروپا همچنان با حمایت از ایران خواهان پیوستن به ائتلاف دریای امریکا در حفاظت از مسیر آب راه های تنگه هرمز نیست.

به گزارش این تارنمای آمریکایی، به دنبال افزایش تنش در منطقه خلیج فارس و تصمیم آمریکا برای پیوستن کشورها اروپایی به ائتلاف دریایی برای حفاظت از آب راه های تنگه هرمز،اتحادیه اروپا با جانبداری از ایران و فاصله گرفتن از آمریکا همچنان تصمیمی به رها کردن تهران و پیوستن به سیاست های واشنگتن نگرفته است.

هیل افزود: با گذشت یک ماه از توقیف نفت کش انگلیسی در تنگه هرمز ، اتحادیه اروپا همچنان تصمیمی برای پیوستن به سیاست های فشار حداکثری ترامپ علیه تهران اتخاذ نکرده است.

براساس این گزارش، اتحادیه اروپا با مخالفت از تحریم های آمریکا علیه ایران برای حضور در ائتلاف چند ملیتی امریکا در آب های خلیج فارس علاقه ای نشان نمی دهد، و در عوض رفتارهای مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل نشان می دهد که به جای مبارزه با تهدید ایران، تلاش خود را برای صیانت از تهران را ادامه می دهند.

آمریکا در هفته های اخیر با ارایه طرحی  تلاش کرده است تا به اصطلاح ائتلافی از کشورهای مختلف برای تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و بویژه تنگه هرمز تشکیل دهد.

طرح موسوم به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس چند هفته ای است که از سوی محافل سیاسی و نظامی ایالات متحده مطرح شده و دولت ترامپ با دعوت از ۶۰ کشور تلاش گسترده ای برای اجرایی کردن این طرح داشته است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به تازگی اعلام کرد که تجربه نشان می دهد حضور نیروهای آمریکا و خارجی در این آبها هرگز منجر به امنیت نشده و بهترین کاری که آمریکایی ها می توانند برای تامین امنیت این منطقه انجام دهند، این است که منطقه را به حال خودش رها کنند چرا که امنیت منطقه در طول تاریخ توسط همسایگان این آبها تامین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =