فوتبال سمنان با تشکیل فوری مجمع هیات سامان گیرد

سمنان- ایرنا- معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: نظر این وزارتخانه و فدراسیون فوتبال بر تشکیل هرچه سریع‌تر مجمع هیات فوتبال سمنان و ساماندهی این رشته ورزشی در استان است.

جمشید تقی زاده شامگاه شنبه در حاشیه بزرگترین نمایشگاه فرهنگی- ورزشی کشور در سمنان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: شب گذشته درباره شکل‌گیری هر چه سریع‌تر مجمع هیات فوتبال سمنان با رئیس فدراسیون فوتبال صحبت شد، امید است تا روزهای آینده مقدمات تشکیل این مجمع انجام شود و سریع تر مسوول مربوطه مشخص و مدیریت هیات فوتبال این استان سامان گیرد. 

وی با اشاره به فضای امیدوارکننده و نشاط آفرین نمایشگاه فرهنگی-ورزشی، تصریح کرد: نگاه دست‌اندرکاران استان سمنان در برگزاری چنین نمایشگاهی به عنوان نمونه آزمایشی در کشور ارزنده است و این امر در دیگر استان‌های کشور نیز اجرا شود.

معاون امور حقوقی، مجلس، و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سمنان در بخش‌های فرهنگی و ورزشی ظرفیت‌های فراوانی دارد که با اتخاذ تدابیر لازم از سوی وزارت‌ ورزش و جوانان می توان در توسعه ورزش این استان گام برداشت.

وی ابراز داشت: فضای ورزشی سمنان استانداردهای ملی را دارد و با ظرفیت‌های این استان می توان استانداردهای بین المللی را نیز کسب کند.

وی با بیان اینکه چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: سمنان حدود ۹۰ طرح نیمه تمام ورزشی دارد که اتمام این طرح‌ها و افزایش سرانه ورزشی، اقدام زیرساختی برای توسعه ورزش همگانی است.

تقی‌زاده تاکید کرد: هماهنگی و تعامل مسوولان استانی با وزارت ورزش و جوانان برای اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی لازم است.

معاون امور حقوقی، مجلس وهماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: امروز جامعه به نشاط و شادابی نیازمند است و برای تحقق این امر، استانداری‌ها، فضاهای مجازی و رسانه‌ها، این رسالت را برعهده دارند تا مردم را به سوی ورزش ترغیب کنند.

اهالی فوتبال استان سمنان در سال‌های اخیر نسبت به عملکرد مسوولان هیات فوتبال این استان اعتراض داشتند. 

سمنان از نظر سرانه ورزشی، در رتبه اول بین استان های کشور قرار دارد.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط