رییس فدراسیون ژیمناستیک : بهلول‌زاده با حاشیه سازی به خودش ضربه زد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ژیمناستیک ایران گفت: «رضا بهلول‌زاده» با حواشی که ایجاد کرد در حقیقت به رشته ورزشی مورد علاقه‌اش که سال‌ها برای آن زحمت کشیده بود و همچنین خودش ضربه زد.

«زهرا اینچه درگاهی» شنبه شب در حاشیه تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک اظهار داشت: بهلول‌زاده پیش از این در سال ۱۳۹۶ در رقابت‌های بین‌المللی جوانان اسلوونی موفق به کسب مدال طلا شد، اما مهدی الفتی سهمیه حضور در المپیک جوانان ۲۰۱۸ «آرژانتین» را کسب کرد. با این حال قرار شد در رقابت های انتخابی ورزشکار برتر به آرژانتین اعزام شود که در هر دو رقابت انتخابی بهلول‌زاده برتر از الفتی بود.

وی افزود: البته نظر فدراسیون ژیمناستیک اعزام الفتی به بازی‌های المپیک جوانان بود ولی از آن جا که بهلول‌زاده در هر دو رقابت انتخابی برتر از رقیب خود قرار گرفت، وی را اعزام کردیم.
رییس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به حواشی که بهلول‌زاده ایجاد کرده است خاطرنشان کرد: بعد از بازی‌های المپیک جوانان پدر بهلول‌زاده مدعی بود از نظر مالی رفتاری شبیه با بهداد سلیمی با پسرش شود در حالی که جایگاه آنان قابل مقایسه با هم نیستند. این شرایط سبب شد حتی مربی‌ای که ۱۴ سال با بهلول‌زاده کار کرده بود علاقه ای به ادامه همکاری با وی از خود نشان ندهد.
اینچه درگاهی در خصوص مصدومیت بهلول‌زاده اعلام کرد: با نظر کادر فنی بهلول‌زاده را به اردوی تیم ملی بزرگسالان در راه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ دعوت کردیم ولی او به بهانه مصدومیت غیبت کرد اما در همان روز و ساعت در اردوی جوانان به صورت غیر رسمی حاضر شد.
وی  با تاکید بر این که حضور ملی پوشان در اردوهای رایگان است، افزود: بهلول‌زاده با ادعای واهی پرداخت شهریه در اردو به غیبت خود ادامه داد در حالی از هیچ ملی پوشی وجهی دریافت نمی شود و تفاوتی بین آن ها قائل نیستیم.
رییس فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: پاداشی که به بهلول‌زاده پرداخت کردیم بیشتر از سعید کیخواه بود و حتی او از خدمت سربازی به خاطر کسب مدال برنز جوانان جهان معاف شد و حتی امکان ادامه تحصیل برای وی در دانشگاه فراهم شد، اما بهلول‌زاده ترجیح داد به جای ورزش و تحصیل در دانشگاه، کار کردن را انتخاب کند و تا زمانی که به اردوهای تیم ملی نیاید اعزام هم نخواهد شد.
اینچه درگاهی به مشاوره دادن هادی خناری نژاد در تیم های ملی اشاره کرد و گفت: خناری نژاد به رغم خداحافظی از تیم های ملی به مدت دو سال است در ورزش قهرمانی به فدراسیون مشاوره می دهد و همچنین از او در کلاس های آموزشی استفاده می کنیم.
وی تجهیزات ورزش ژیمناستیک را فرسوده اعلام کرد و اظهار داشت: برای موفقیت ملی پوشان در رقابت های جهانی و بین‌المللی این تجهیزات به روز و کارآمد شود و از توان مالی فدراسیون خارج است و توجه دولت و نهادهای ورزشی را می طلبد.
او در این خصوص که گفته می شود بین خانواده ژیمانستیک گسستگی وجود دارد گفت: از زمانی که حدود ۱۷ نفر از پرسنل فدراسیون با توجه به اتمام قراردادشان از جمع ما جدا شدند این حواشی به وجود آمد ولی ما همان مبالغی را می خواستیم به آن‌ها بدهیم صرف تیم های ملی، اعزام ها و اردوها کردیم که حاصل آن کسب ۶ مدال در دوسال گذشته است.
وی ادامه داد: ژیمناستیک ۲۰۶ هزار نفر عضو دارد که ۲۰۵ هزار نفر آن از این شرایط راضی هستند و از باقی افرادی که ناراضی هستند دعوت می کنیم به این رشته کمک کنند.
 او با تاکید بر این که به کسب سهیمه المپیک ۲۰۲۰ توسط سعید کیخواه امیدوار است ولی قول نمی دهد خاطرنشان کرد: کیخواه نفر چهارم رنکینگ جهانی در وسیله خرک است که می تواند در رقابت های جهانی موفق به کسب سهمیه المپیک شود البته هر اتفاق غیر قابل پیش بینی در ژیمانستیک ممکن است رخ دهد ولی به این اتفاق مهم خوش بین هستیم.
در این مراسم در حضورعبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری و زهرا اینچه درگاهی از سعید رضا کیخا، محمد رضا خسرو نژاد، مهدی احمد کهنی، مهدی الفتی و سید مهدی شفیعی ملی پوشان ژیمناستیک ایران تقدیر شد.
 همچنین هادی خناری نژاد که در رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ به مقام چهارم رسید اما با مثبت اعلام شدن دوپینگ حریف قزاقستانی او در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز گرفت نیز قدردانی به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =